Стан галузі АПК
13.03.2018 року відбувся навчальний семінар з керівниками та бухгалтерами сільськогосподарських підприємств, головами сімейних ферм району щодо впровадження аграрних розписок. В ході семінару заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Гончаренко Л.В. ознайомила учасників семінару з Програмами підтримки галузі сільського господарства з бюджетів усіх рівнів.
alt
 
Інформація про діяльність агропромислового комплексу району за 2017 рік 
В галузі сільського господарства району свою діяльність проводять 127 сільськогосподарських підприємств з них 113 фермерських господарств та 38 тис. індивідуальних особистих  господарств. 
У власність та користування господарствам  усіх форм власності надано 54,8 тис. га. сільськогосподарських угідь  в тому числі – 45,7 тис. га. ріллі. 
Посівна площа у 2017 році по всіх категоріях господарств становила 39,9 тис. га ріллі, що на 0,8 більше ніж в попередньому році( с/г підприємства -18,1 тис. га., населення – 24,8 тис. га) . За останні п’ять років додатково залучено у виробництво 6,4 тис. га ріллі, або 19,1 %.
Всіма категоріями господарств району у 2017 році вироблено зернових культур 72,1 тис. тонн  або 113,2 % до рівня  м. р., олійних культур -15,5 тис. тонн, або 114,1% до м. р., картоплі – 150,6 тис. тонн або 99,3 % до м. р.,  овочів - 68,4 тис. тонн або 99,1% до м. р.  
В сільськогосподарських підприємствах району в порівнянні з попереднім періодом зросла урожайність зернових культур на 3 цнт/га і становить 49 цнт/га, ріпаку на 9,1 цнт/га і становить 27,1 цнт/га, сої на 2,8 цнт/га 19,8цнт/га.
Під урожай 2018 року всіма категоріями господарств  посіяно 12,8 тис. га озимих культур або на 10,3% більше ніж в попередньому періоді, в тому числі 7,7 тис. га озимих зернових культур (89,5% до м.р.), та 4,99 тис.га озимого ріпаку (173,4% до м.р.).
На території району проводять діяльність чотири великі підприємства, які обробляють більше 1 тис. га ріллі, а саме ТзОВ АПП «Львівське» (4,7тис.га), ТзОВ «Мрія Фармінг Львів» (1,4тис.га), ТзОВ «Західні аграрні традиції» (1,4 тис .га), ПП «Західний Буг» (1,1 тис. га).
В галузі тваринництва  за попередніми даними всіма категоріями господарств вироблено 12,6 тис. тонн  мяса в ж.в., або 105,9 % до м.р., молока 22,5тис.тонн або 98,7% до м.р. та 45,1 млн.шт. яєць або 92,4% до минулого року.
Сільськогосподарські підприємства у звітному році збільшили виробництво м’яса на 10,7%, молока на 10,1% , наростили поголів’я ВРХ на 3,3%, в тому числі  корів на 2,5%, поголів’я свиней у 8,5 разів, поголів’я овець на 4,1%. Зросла продуктивність корів. Надій молока на корову за 2017 рік становить 4974 кг  що на 1037 кг більше ніж в минулому році.
Найбільш потужним виробником молока в районі є ТзОВ «Барком» (с. Підбірці) яке виробило 52,6% від загальної кількості.
В районі розвинуто рибництво. У 2017 році. вилов риби становить 12тонн, або на 46,3% більше до рівня минулого року.
У звітному році фермерським господарством  «Захід птиця» проведено технічне переоснащення існуючого корпусу під цех первинної обробки птиці, ФГ «Малинівка» збудовано виробниче приміщення площею 225 кв.м. для зберігання картоплі та овочів, ФГ «Мандзюк іК»  розпочато будівництво виробничого приміщення  площею 480 кв.м. для зберігання картоплі та овочів (85% готовності), ФГ «Агротем» розпочато реконструкцію тваринницького приміщення для утримання молодняка ВРХ та цеху по переробці молока.
В районі укладено 9236 договорів на оренду земельних часток (паїв) загальною площею 12,4 тис. га. Нарахована орендна плата складає 20,1 млн. грн., або  5,0% від оціночної вартості земель. Виплату орендної плати проведено повністю.
У 2017 році з районного бюджету на Програми підтримки АПК виділено та профінансовано кошти в сумі 500,0 тис.грн. Підтримку одержали 5 сільськогосподарських підприємств за утримання поголів’я корів молочного напряму продуктивності, 2 господарства у вигляді часткової компенсації за придбання технічних засобів  та фізичні особи у вигляді здешевлення вартості штучного осіменіння маточного поголів’я ВРХ(500гол.). Крім того сільськогосподарські підприємства району стали учасниками обласної Комплексної Програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва на загальну суму 2991,4 тис. грн.(13 субєктів господарювання) та державної програми підтримки агропромислового комплексу на загальну суму 1590 тис.грн. (2 підприємства) 
З метою сталого сільського розвитку, на території району  започатковано створення агротуристичного кластеру «ГорбоГори» на території Раковецької, Поршнянської, Семенівської сільських рад. Серед партнерів у створенні агрокластеру є такі сільськогосподарські підприємства як ФГ «Радвань Нова», ФГ «Агротем», ФГ «Мандзюк і К». Даний проект  полягає у поєднанні соціально-культурного, природного, агровиробничого ресурсів та туристичного потенціалу Пустомитівського району , що дозволить побудувати сучасну соціально-побутову інфраструктуру для сільських громад, створити нові робочі місця, а також розвинути мале та середнє підприємництво.
19 серпня 2017 р. поблизу с. Хоросно було проведено святковий ярмарок «Добрі традиції Галичини» за участю фермерських та переробних підприємств району, де відбулася презентація агротуристичного кластеру «ГорбоГори». В рамках заходу відбулись такі події як ярмарок та дегустація продукції сільськогосподарських виробників, приготування страв української кухні, майстер-класи по валянню вовни, політ на повітряній кулі, організовано зоокуток, виступи художньої самодіяльності та інше.
07.11.2017 році зареєстровано сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», який працює над створенням та відкриттям в м. Пустомити фермерського магазину для реалізації сільськогосподарської продукції . З цією метою проводиться реконструкція приміщення під облаштування фермерського магазину.
21.10.2017р.особисті селянські господарства та фермерські господарства району взяли участь у Фестивалі «Кращий господар Львівщини». Одним з кращих було визначено особисте селянськоге господарство Морикишки Л.С. с.Коцурів Пустомитівського району.
В липні місяці на базі ТзОВ АПП «Львівське» було проведено День поля за участю керівників сільськогосподарських підприємств району, де демонструвалися   поля із застосуванням передових технологій  по вирощуванню зернових та технічних культур.
В районі працює 4 великі харчопереробні підприємства (ТзОВ «Барком», МП «Плай», ПП «Оліяр», ТзОВ «Юмакс-Львів»). Обсяг виробництва товарної продукції за 2017 рік  по даних підприємствах зріс до рівня минулого року на 43,7% .