Пожежі в екосистемах!!!
altШановні мешканці району!
З настанням весни, спостерігається підвищення температурних показників і незначна кількість опадів, починається пожежонебезпечний сезон - це період з моменту танення снігового покриву в лісі до появи повного зеленого покриву або настання стійкої дощової осінньої погоди. При таких умовах можливе виникнення пожеж в природних екосистемах.
Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню. 
Нагадуємо, що пожежі пов’язані з самовільним спалюванням рослинності та її залишків, завдають непоправимої шкоди рослинному та тваринному світу, призводять до забруднення атмосферного повітря. Спалювання листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння  і коріння трав'янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Знищення природної листяної підстилки мінімум вдвічі збільшує промерзання ґрунту.  
ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ: Пожежами завдається величезної шкоди ґрунтам, рослинному та тваринному світу, виникає забруднення атмосферного повітря.
До гасіння пожеж, особливо в лісах та торфовищах, залучаються значні сили пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України в Львівській області, інших причетних служб цивільного захисту, місцеве населення, а також матеріальні ресурси, вартість яких досить висока. 
Відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках, зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачена ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян i на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тi самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповiдного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 49 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян i на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пам'ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Бережіть себе та природу!!!
У разі виникнення пожеж в природних екосистемах на адміністративних територіях необхідно негайно повідомляти Пустомитівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області та чергового райдержадміністрації тел. 4-15-49, 2999-269, Пустомитівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області тел.101, 2-02-54, 2-02-55 та вживати невідкладних заходів щодо їх гасіння, залучати наявні технічні, матеріальні та людські ресурси, не допускати поширення пожеж на значні території.
 
З повагою, 
Голова Пустомитівської райдержадміністрації Говенко В.Є.