Селу Містки - 500 років
altЦьогоріч  село Містки відзначає своє  500-річчя
Вперше назва села згадується під назвою Підмостки в історичних документах XVI століття. Вважають, що село було засноване у 1515 році.
За твердженням старожилів,   оскільки село знаходиться в низовинній місцевості, то  навесні, після танення снігів, тут текли струмки і утворювалися заболочені ділянки.  Для зручнішого переходу, жителі прокладали через рівчаки містки. Звідси  утворилась назва селаМістки. З часом наголос перейшов на перший склад.
У кінці ХІХ століття  у селі видобувався спеціальний сорт глини, з якої  випалювали цеглу. З цієї цегли  були побудовані  стара школа, плебанія  і церква.
На південно-західній окраїні села  залягалище є до нині) поклади каменю, з якого виробляли гіпс.
Але, коли цеглу випалювали безпосередньо в Містках, то гіпс вироблявся на Глинні  (мікрорайон м.Пустомити). 
З гіпсу місцеві умільці виготовляли рамки для ікон, статуетки, замазували бочки для засолки капусти, щоб не протікали, використовували гіпс у будівництві.
Близько 1895 – 1905 років  побудовано силами громади села хату-читальню, яка стала осередком культури для місцевих жителів. У ній знайомилися з друкованим словом газет «Просвіта» і «Свобода», проводилися концерти, вечорниці.
У наш час обличчя села змінилося
Зараз у Містках є  нова школа (збудована у 2000 році), церква Покрови Пресвятої Богородиці, сільська рада, Народний дім, бібліотека, ФАП, стадіон. На території села розташований завод фірми "Світанок". А невдовзі  відкриє свої двері малечі дитячий садочок на 20 місць.
У зв'язку із ситуацією, яка нині склалася в країні, містківчани святкувати ювілей свого села не планують та його історичну спадщину завше пам'ятатимуть та передаватимуть своїм дітям