Героїко-патріотичне виховання. Екскурсія в музей Романа Шухевича
25 вересня старшокласники Верхньобілківської ЗОШ разом класними керівниками Грудень С.М., Леськів Н.В. та педагогом-організатором Мудрим Я.Я. відвідали музей Героя України Романа Шухевича. 
Останні миті свого життя командир повстанців Роман Шухевич провів у селі Білогорща (тепер район Львова). Знаходиться будівля на вулиці Білогорша 76а.
altaltВ будинку після смерті Шухевича жили увесь час люди. Після здобуття Україною незалежності колишні вояки УПА з діаспори викупили приміщення, власникам купили квартири у Львові, а будинок подарували українцям, для музею.
Сам будинок двоповерховий, на першому поверсі загальна експозиція на тему боротьби повстанців та самого Романа Шухевича.
На час переховування Чупринки, тут був магазин. А в іншій кімнаті – проживав сільський голова.
А вже на другому поверсі жила вчителька, в якої ховався Провідник. Ніхто б не подумав, що в будинку, де щодня приходять покупці та живе сільський чиновник міг ховатись керівник повстанців.
Екскурсовод розповіла, що ні сам сільський чиновник, ні мешканці навіть не підозрювали, що там переховувався Роман Шухевич. На другий поверх двері ведуть із подвір’я, і їх не видно з вулиці. Виходив Провідник подихати свіжим повітрям тільки в темний час доби.
altaltОдразу після входу в двері, починаються вузькі сходи. Ось саме на них і був застрелений Шухевичем начальник відділення Управління МДБ УРСР майор Ревенко. Та по сходах продовжували підніматись солдати (їх для спецоперації зібрали близько 700), і хтось із них поранив Шухевича. Тоді поранений Провідник УПА вистрілив собі у скроню.
Кулю згодом знайшли мешканці будинку, зараз вона в музеї.
Піднявшись сходами, бачимо вузьку перегородку (40 см ширина потаємної криївки). Цей виріз з’явився вже під час створення музею. Крім того, була ще шторка із тканини, яка додатково маскувала схованку.
Саме в ній і повинен був ховатись Шухевич.
Та коли Шухевич почув, що допитують його зв’язкову Галину Дідик, і побачив з другого поверху скільки прийшло за ним ворогів – вирішив не датись в руки живим. До речі, в МГБістів був наказ взяти його живим. Не вийшло. На другому поверсі є приміщення, де була кухня , а також кімната зв’язкової, вчительки та самого Шухевича. Зараз там стоять меблі (стіл та диван) Шухевичів, з їхнього родинного дому.
Зараз у музеї, де колись знаходилась остання штаб-квартира головного командира УПА, розташовано п'ять тематичних зал. Експозиції у них знайомлять із побутом Головного командира УПА під час перебування його на цій підпільній квартирі упродовж 1948–1950 рр. 
Цікавою і пізнавальною була інформаційна екскурсія про історичне призначення постаті генерала-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича в українському визвольно-революційному русі доби Другої світової війни.