Молитва за захисників України у свято Покрова Пресвятої Богородиці
altaltalt14 жовтня в Україні відзначається три свята – це День захисника України, День українського козацтва і свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка була оберегом захисників, покровителькою козаків. 
На рубежі ХІV – ХV ст. Україна була пошматована литовськими, польськими, угорськими феодалами. Грабіжницькі напади турків і татар спустошували південно-українські степи. І народ не витримав – створив власні збройні сили. Це було козацтво. Саме козаки взяли на себе одну з основних державотворчих функцій – захист рідної країни. Вони, об’єднавшись в єдине ціле – Військо Запорізьке, вели боротьбу проти загарбників. 
Минуло більше 500 років і історія, на жаль, повторилася. Наші молоді люди разом з досвідченими чоловіками знову стали на захист України. 
Отож, 14 жовтня, після Божественної Літургії у храмі Пресвятої Трійці, що очолив правлячий о. Тарас Фітьо, відбулася особлива молитва за мир на українській землі, на території музею Пам’яті жертв сталінських репресій в смт. Щирець, з метою вшанування мужності, героїзму захисників України та виховання патріотизму. Серед запрошених були народний депутат України Богдан Дубневич, голова Пустомитівської районної державної адміністрації Ігор Хрунь, голова Пустомитівської районної ради Галина Гичка, начальник відділу культури Пустомитівської районної державної адміністрації Оксана Руденко, начальник відділу освіти Тетяна Стахів, заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ганна Дідик, ветерани УПА та воїни АТО.