Відбулась нарада щодо виконання урядової програми "Доступні ліки" на території Пустомитівського району
altСьогодні, 17 жовтня, голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Хрунь провів нараду щодо виконання Урядової програми “Доступні ліки” на території Пустомитівського району. В нараді взяли участь заступники голови Пустомитівської райдержадміністрації Павло Городечний та Володимир Войтович, голова комісії з реорганізації КЗ “Пустомитівська ЦРЛ” Іван Лабай, начальник фінансового управління Любомир Максим та начальник загального відділу райдержадміністрації Ліля Дзик.
Розпочинаючи нараду голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Хрунь зазначив, що метою Урядової програми «Доступні ліки» – є забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності. 
altУрядова програма “Доступні ліки” передбачає безкоштовний або з частковою доплатою відпуск лікарських засобів під час амбулаторного лікування хворих із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою відповідно до законодавства з квітня поточного року. Спочатку до програми увійшло 157 найменувань лікарських засобів, згодом цей перелік було доповнено і наразі він налічує 198 торгівельних назв. Ігор Степанович наголосив, що не зважаючи на те, що Пустомитівський район активно включився в процес реалізації Урядової програми «Доступні ліки», на разі основною проблемою в даному питанні є неналежне використання (освоєння) коштів виділених на реалізацію програми в районі. 
Учасники наради також обговорили проблемні питання реалізації рецептів. Було наголошено на основній проблемі низького отоварення рецептів – відсутність в аптечних закладах деяких лікарських засобів, що підлягають повному або частковому відшкодуванню, по програмі реімбурсації. Представниками аптечних закладів відсутність повного асортименту по окремих позиціях пояснюється відсутністю їх на складах фармацевтичних фірм. Також не завжди з розумінням населенням сприймається відпуск лікарських засобів з частковою доплатою. Досить важливим є і те, що необхідно розширювати мережу аптечних закладів, які беруть участь у реалізації програми з відшкодування вартості лікарських засобів, особливо у сільській місцевості, аби хворий після виписки рецепту міг безперешкодно придбати відповідний лікарський засіб. 
Загалом під час наради були підбиті підсумки реалізації та стан впровадження даної програми протягом звітного періоду в районі та розглянуто усі проблемні питання, які виникають в процесі виконання Програми. 
Підсумовуючи нараду голова райдержадміністрації Ігор Хрунь наголосив: “Жителі Пустомитівщини не повинні відчувати незручності в отримані лікарських засобів згідно виписаних рецептів по Урядовій програмі “Доступні ліки”, адже кошти на виконання даної програми виділені, і наше з вами завдання забезпечувати належне її виконання”.