Пустомитівщина готується до 100-річчя ЗУНР
altaltПустомитівщина готується до відзначення 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки та Листопадового Чину. Окрім низки освітніх, культурних, наукових, мистецько-архітектурних та інфраструктурних заходів, сьогодні, 29 жовтня, заступник голови Пустомитівської районної державної адміністрації Володимир Войтович взяв участь у передсвятковій нараді з місцевими парохами щодо поминальної панахиди у День відзначення, яку провела голова Пустомитівської районної ради Галина Гичка спільно із своїм заступником Іваном Мудрим та міським головою Олегом Серняком.
Нагадаємо, на кладовищі мікрорайону Глинна м. Пустомити, завершують меморіальний комплекс воїнам Української Галицької армії. Споруджувати його почали за кошти зібрані під-час Різдвяної Яблуневої Ялинки ще у січні 2018 року. Урочисте відкриття якого відбудеться 2 листопада о 12:00 годині.
Довідково:
Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) — важливий етап української державницької традиції ХХ століття. Ще з початку 1920-х років громадськість Галичини традиційно відзначає це свято щороку 1 листопада як День Листопадового Чину.
В історичній пам’яті українського народу ЗУНР займає особливе місце, адже державотворення ЗУНР було органічною частиною української революції 1917−1921 років, кульмінаційним моментом якої стало проголошення Злуки УНР і ЗУНР у є єдину українську соборну державу 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві.