Відкриття меморіального комплексу до 100-річчя ЗУНР у Пустомитах на кладовищі мікрорайону Глинна
altaltНа Пустомитівщині вчора, 1 листопада, у дев'ятьох населених пунктах відбувалися заходи із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Зокрема, відповідно до проекту «Відновлені імена Героїв», відбулися відкриття та освячення інформаційно-меморіальних таблиць борцям за волю України. Одна із таких урочистих подій зібрала сьогодні, 2 листопада, громаду міста Пустомити на кладовищі мікрорайону Глинна. Участь у цьому урочистому заході взяли заступники голови Пустомитівської райдержадміністрації Павло Городечний та Володимир Войтович разом з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації.
Провели панахиду та освятили меморіальний знак всечесні отці місцевих церков, у своєму слові вони наголосили: «Попередні імперії жорстоко розправлялися з нашим народом, який прагнув державності. Вони намагалися пам'ять про боротьбу відсунути на маргінес життя. Навіть розстрілювали хлопців в таких місцях, де б їхні могили якнайшвидше засипалися і покрилися забуттям. Як сказано в Святому Писанні «…камінь, що викинув будівничий став наріжним…» і ті пустинні місця стали точкою відліку нового життя нашого народу, опинилися в центрі нашої історії».
altaltГолова Львівської обласної ради Олександр Ганущин провів історичний ланцюжок подій від сторічної давнини до сьогодення, коли наш народ завжди шукав ту «шпаринку» стати незалежним в моменти розвалу імперій, в 1918 році – Австро-Угорської, в 1991 – радянської. І закликав: «Ми повинні шанувати, ми повинні пам’ятати, особливо молодь, діточки, якщо вони будуть навчені, що сюди треба прийти 1 листопада і принести хоча б квіти, так само як на могили своїх померлих родичів». 
Також, голова Пустомитівської районної ради Галина Гичка подякувала депутату Верховної Ради Богдану Дубневичу та всім, хто долучився до цієї праці, за підтримку та допомогу у встановленні меморіальної дошки,  проведення благоустрою навколо могили. Робота була не з простих, адже відстань від могили до села становить більше двох кілометрів.
altaltВстановлення цієї меморіальної дошки в рамках обласної програми – це дуже добре, це – наша історія, а хто не знає минулого, той не вартує майбутнього!
Опісля на могилу діти поклали квіти, а народна хорова капела «Галичани» Народного дому с. Оброшино виконала низку мистецьких пісень: «Покров Марії», «Червона калина» та інші.