Пустомити відзначають 100-річчя ЗУНР святковим концертом

altaltСьогодні, 2 листопада, заступники голови Пустомитівської районної державної адміністрації Павло Городечний та Володимир Войтович були присутніми в Народному домі міста Пустомити на ювілейному концерті «ЗУНР – наша слава і гордість» з нагоди 100-річчя проголошення державності на західноукраїнських землях.

За даними обласного архіву, поляки, литовці, латвійці та естонці, в подібних до нас умовах, створили власну державу та тепер святкують 100-річчя, а українці лише 27... 100-річчя ЗУНР, 100-річчя української держави, нам 100, так само як нашим сусідам: полякам, литовцям, латвійцям, естонцям. Вони в подібних до нас умовах створили власну державу, потім її втратили та після розпаду радянського союзу, здобули, і ми також її здобули. Зараз вони гонорово святкують 100-ліття. А ми всього лиш 27... 

altaltПроте, той же Цісар у своєму декреті проголосив право всіх народів мати власну державу, але вважав, що меншою мірою на це право заслуговують українці. І тільки під силою обставин його намісники змушені були передати владу. І поки політики випрошували у Цісаря і його намісників владу для українців, силою правди Дмитро Вітовський на чолі українських вояків перебрав українську владу. Урок тут дуже простий – справедливість любить сильних, тому треба опиратись на силу власного народу і здобувати для нього правду!

Важливо, аби ми мали історію за вчительку життя. І не повторили помилок, які вже мали у своїй історії, аби відзначаючи сторіччя ЗУНР ми пам’ятали її уроки та всіма силами розбудовували сильну, могутню українську державу!