У Ставчанах відкрили меморіал «Борцям за волю України»

altaltСьогодні, 4 листопада, у рамках реалізації проекту «Відновлені імена героїв» в селі Ставчани Пустомитівського району, на сільському кладовищі,  було відкрито меморіально-інформаційну таблицю «Борцям за волю України».    Урочистості розпочали із спільного виконання Гімну України.    
Місцевий парох провів церемонію освячення інформаційно-меморіальної таблиці, а учасники урочистостей спільною Молитвою вшанували пам’ять борців за волю України та всіх її мужніх захисників.                        
Ця таблиця інформує про місця поховань відомих та, на жаль, невідомих захисників рідної землі – Українських Січових стрільців…

 

Довідка:
Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) — важливий етап української державницької традиції ХХ століття. Ще з початку 1920-х років громадськість Галичини традиційно відзначає це свято щороку 1 листопада як День Листопадового Чину.                                    
В історичній пам’яті українського народу ЗУНР займає особливе місце, адже державотворення ЗУНР було органічною частиною української революції 1917−1921 років, кульмінаційним моментом якої стало проголошення Злуки УНР і ЗУНР у є єдину українську соборну державу 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві.