У 2018 році виповнюється 150 років з часу заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка
altaltВраховуючи вагомий внесок Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка у започаткуванні, розвитку та утвердженні освіти і науки на землях України, підготовку висококваліфікованих фахівців, створення провідних наукових шкіл, підвищення інтелектуального та культурного рівня суспільства, піднесення міжнародного престижу державної технічної освіти і науки, сьогодні, 7 листопада, у залі районної ради було проведено нараду заступником Пустомитівської районної ради Іваном Мудрим, на якій був присутній перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Войтович, щодо відзначення цієї знаменної дати.
Значення "Просвіти" для формування національної свідомості у підростаючого покоління - важко переоцінити", - зазначив Володимир Васильович.
Підготовка і відзначення цієї річниці мали б збудити багатьох з нас, наше слово і діло, окрилити хоч у якійсь мірі до дії, озброїти і активізувати, спонукати нашу діяльність не просто на царині, а на всьому терені духовного життя нашого вже дещо оновленого українського суспільства. 
 
Довідково:
Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка є однією з найстаріших громадських організацій, яка відіграла вирішальну роль у збереженні української нації, протидіяла процесам денаціоналізації України, виступала за збереження її культури, мови та історії. На зламі двох віків, під час перших визвольних змагань, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка демонструвало духовну єдність українців. Осередки «Просвіти» здійснювали свою діяльність на Галичині, Наддніпрянщині, Кубані і навіть на далекосхідному Зеленому Клині та в Сполучених Штатах Америки. Брали участь в діяльності Товариства в різні часи Андрій Шептицький, Михайло Грушевський, Леся Українка, Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Юрій Федькович та багато інших видатних українців. Багато членів Товариства стали жертвами сталінського та гітлерівського режимів, які забороняли діяльність «Просвіти».