Запобігання розповсюдження африканської чуми свиней
altaltЦе актуальне і для України, і для Європи питання сьогодні розглянуто на нараді, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Павло Городечний. 
У нараді взяли участь сільські голови, керівники та фахівці господарств, мисливських господарств та об’єднань, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрації Пустомитівського району. Йшлося про вжиття невідкладних профілактичних заходів щодо недопущення поширення цього захворювання. Наголошувалося, що найбільшу загрозу в районі несе несанкціонована торгівля, яку, попри всі намагання, викорінити не вдається. М’ясо, яке продається на ринках, є безпечним, адже проходить лабораторну перевірку, чого не можна сказати про м’ясо та м'ясні вироби, які продають з рук чи в не обладнаних спеціально для цього місцях. Саме тому Павло Михайлович закликав всіх присутніх спрямувати всі дії на дотримання вимог біологічної безпеки господарств та вжиття заходів щодо недопущення захворювання у природі. 
 
Довідково: африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає домашніх та диких свиней, характеризується здебільшого гострим перебігом та високою смертністю тварин. Вірус АЧС надзвичайно стійкий: у м’ясі від хворої тварини життєздатний до 155 днів, у гною та ґрунті – до 3 місяців, у трупах свиней до 2,5 місяців, у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців, у салі – до 1 року, у замороженому м’ясі – до 3-х років. 
Люди африканською чумою свиней не хворіють. Методів лікування та вакцинації АЧС не існує. У разі підтвердження спалаху захворювання проводяться заходи із запобігання розповсюдження хвороби шляхом швидкого гуманного безкровного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин, механічної чистки та дезінфекції приміщень та території утримання свиней.