Урядом внесено зміни до програми підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів
altПостановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 року №911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Зокрема, фермери отримали два нових види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючій програмі держпідтримки.
Щодо новацій, йдеться про бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств, які зареєстровані з 1 січня 2016 року в розмірі 3 тис. грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис. грн на одне фермерське господарство. Крім того, надаватиметься бюджетна субсидія на кожного члена фермерського господарства у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (на сьогодні прожитковий мінімум становить 1841 грн., з 1 грудня 2018 року - 1921 грн.), але не більше 30 тис. грн. на одне фермерське господарство. 
Заявки на отримання державної підтримки подавати до регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
А також внесено зміни до програми підтримки:
- знято обмеження щодо розміру земельної ділянки фермерських господарств до 500 га;
- збільшено рівень чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт та послуг) за останній рік до 20 млн грн.;
- розширено перелік сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (молочарський, м’ясний, овочевий, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин);
- вдвічі збільшено розмір компенсації вартості закупленого українського насіння – до 60 тис. грн.
Відтепер фермери мають можливість отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння як безпосередньо у суб’єктів насінництва, так і у їх офіційних представників.
У новому Порядку розширено перелік банків, з якими Мінагропролітики України підписали Меморандум про загальні засади співробітництва. 
Більш детально із змінами можна ознайомитись за посиланням: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP180106.html