Про загальний військовий обов'язок
altaltНині питання мобілізації хвилюють не лише пересічних громадян, а й керівників суб’єктів господарювання, адже у разі призову їх працівників до лав Збройних Сил України, підприємство на невизначений час втрачає кваліфікованих спеціалістів. Тому ці питання, а також питання ведення військового обліку жваво обговорювалися під час наради сьогодні, 9 листопада, в Пустомитівському РВК. Але з перших хвилин стало зрозуміло – мова йде не про майбутню мобілізацію, а лише про наведення ладу в військово-обліковій справі. Всім вже дуже хочеться щоб якомога швидше закінчилися трагічні події на Сході нашої країни, тож нарада дала надію, що військові події потроху, але будуть згортатися, але нашій державі треба завжди бути напоготові. І саме для цього, в першу чергу необхідно навести лад в військово-обліковій роботі.
Відкриваючи нараду, перший заступник голови Пустомитівської районної державної адміністрації Павло Городечний акцентував увагу на тому, що вирішення питань з військового обліку і бронювання в районі знаходиться на постійному контролі керівництва району. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування району постійно сприяють роботі районного військового комісаріату. Забезпечується ведення військового обліку військовозобов’язаних, як місцевими органами виконавчої влади, так і органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями та установами району. Але цю роботу треба ще й активізувати та покращити.
На нараді були присутні заступник голови Пустомитівської районної державної адміністрації Володимир Войтович, керівники підприємств, організацій та установ Пустомитівського району, голови міської та сільських рад, та спеціалісти з питань військового обліку і бронювання.
Комісар Пустомитівського РВК Володимир Чергинець доповів про адміністративну та кримінальну відповідальність військовозобов’язаних, призовників, керівників і посадових осіб підприємств, установ та організацій за порушення законодавства України з оборонних питань, спираючись на конкретні статті законів.  Володимир Іванович детально розповів, які санкції будуть накладені на керівників або інших відповідальних осіб за військово-облікову роботу у разі несвоєчасного подання документів для ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників, або несповіщення їх про виклик у військові комісаріати. - “Якісно організована військово-облікова робота є запорукою гарантованого виконання планового завдання в ході проведення заходів мобілізації”, – зауважив Чергинець В. І. у своєму виступі. Він також відмітив, що військово-облікова робота – це комплекс заходів, який проводиться постійно, незалежно від стану, в якому перебуває держава та безпосередньо перебуває у зростаючій залежності від фахової підготовки працівників органів місцевого самоврядування та кадрового персоналу установ, організацій, підприємств і навчальних закладів незалежно від форм власності і підпорядкування. 
В ході роботи наради було надано вичерпні відповіді на питання присутніх посадовців щодо організації та ведення військово-облікової роботи.