Стан реалізації «Програми енергозбереження для населення Пустомитівщини на 2017 – 2020 роки»
altЗ метою зменшення обсягів використання енергетичних ресурсів населенням, скорочення витрат на утримання та експлуатацію житла та стимулювання населення на впровадження енергозберігаючих заходів розроблено «Програму енергозбереження для населення Пустомитівщини на 2017 – 2020 роки». 
В рамках Програми станом на 1.11.2018 року здійснюється відшкодування по 110 кредитних договорах, з них у 2018 надано 63 кредити та за 2017 рік 47 кредитів для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів з загальною сумою відшкодування з районного бюджету 170,499 тис. грн.
На 2018 рік в районному бюджеті передбачено 200 тис. грн. для реалізації Програми.
Районна Програма передбачає відшкодування 15% річних відсотків за кредитами, що надаються для населення на впровадження енергозберігаючих заходів.
Окрім того обласною «Програмою енергозбереження для населення Львівщини на 2016-2020 роки» передбачено відшкодування ще 10% відсотків за згаданими кредитами.
Варто також зазначити, що для мешканців Пустомитівської міської ради з місцевого бюджету додатково проводиться відшкодування 10% річних відсотків за вказаними кредитами для Позичальників.
Послідовність реалізації Програми.
Між Пустомитівською райдержадміністрацією та кредитно-фінансовими установами, а саме: АТ «Ощадбанк» та КС «Вигода» укладено Генеральний Договір про співробітництво.
Відшкодування відсотків здійснюється на підставі Генерального Договору та відповідного пакету документів, які зберігаються в кредитно-фінансовій установі і є доступними для ознайомлення за вимогою головного розпорядника коштів.
Відшкодування відбувається помісячно, шляхом перерахунку райдержадміністрацією коштів на рахунок відповідної кредитно-фінансової установи, яка в свою чергу розподіляє ці кошти на поточні рахунки Позичальників, про що райдержадміністрації надаються відповідні підтверджуючі документи.
Відшкодування відсотків за кредитами здійснюється на впровадження таких енергозберігаючих заходів:
- встановлення обладнання, для роботи якого використовується альтернативна енергія;
- утеплення зовнішніх стін будинків, підвальних приміщень, горищ покрівель та фундаментів;
- встановлення рекуператорів тепла;
- встановлення та заміну вікон, віконно-балконних конструкцій з енергозберігаючим двокамерним склопакетом;
- встановлення та реконструкцію електроопалення за енергозберігаючими технологіями;
- встановлення та реконструкцію індивідуальних систем опалення, у тому числі з використанням альтернативних до природного газу джерел енергії.
 
Відділ житлово-комунального господарства та 
будівництва райдержадміністрації