Товариству «Просвіта» - 150 років. У Пустомитах провели урочисту Академію
altaltТовариство "Просвіта" народилося на противагу антиукраїнським течіям у культурному житті: колонізаторській, підтримуваній цісарською владою, - з одного боку, і русофільській, – з іншого. 
З нагоди відзначення 150-ї річниці заснування товариства «Просвіта», сьогодні, 14 грудня, в залі Народного дому міста Пустомити відбулася урочиста Академія, на якій були присутні заступник голови Пустомитівської районної державної адміністрації Володимир Войтович, голова Пустомитівської районної ради Галина Гичка зі своїм заступником Іваном Мудрим та поціновувачі культурної спадщини району.
“...”Просвіта” - стала першою освітньою організацією для народу. На довгому своєму шляху, вона здобула таку велику популярність і таке велике довір'я, що стала символом і національного пробудження, і національної консолідації, і, звичайно, національної свідомості нашого народу...”
altaltДовідково: Товариство «Просвіта» — громадська організація, утворена 1868 у Львові з метою культурного розвитку, консолідації народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу. Співзасновником і головою був громадський діяч і політик, священик УГКЦ Микола Устиянович. «Просвіта» поширила діяльність на всі українські землі (найпотужніші мережі — у Галичині, на Буковині, Поділлі, Київщині, Волині, у Закарпатській Україні).  «Просвіта» почала з науково-освітньої діяльності. При товаристві працювали спеціально створені термінологічна та з підготовки підручників комісії. 
Товариство відкривало бібліотеки, друкарні, книгарні, народні театри, кінотеатри, музеї, здійснювало постановку спектаклів на українську тематику, відзначення ювілеїв відомих українських діячів, визначних подій національного значення, організацію публічних читань, упорядкування українських шкіл.