Автокефальну церкву України затверджено!
altaltВ суботу, 15 грудня, у Києві в Софійському соборі відбувся Об'єднавчий собор, на якому затвердили майбутню помісну православну українську церкву і вибрали главу - митрополита Епіфанія.
На Соборі був присутній президент Петро Порошенко й архієреї Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви і УПЦ Московського патріархату. Також, в даному Об'єднавчому соборі, спільно з парафіянами Пустомитівського району, був присутній голова Пустомитівської районної державної адміністрації Ігор Хрунь.
altaltНа Об'єднавчому соборі православних церков у Києві українські ієрархи ухвалили регламент роботи і статут автокефальної помісної православної церкви України.
Проект майбутньої української церкви був схвалений синодом Вселенського патріархату 29 листопада 2018 року.
Митрополит Еммануїл Гальський, який очолював Об'єднавчий собор, привіз документ в Україну зі Стамбула на розгляд представниками українських церков для схвалення компромісних формулювань у тексті.
altaltУкраїнський президент назвав нову церкву "без Путіна, без Кирила, без молитви за російську владу і російське військо, яке вбиває українців".
Порошенко підкреслив, що гарантує повагу з боку влади до тих вірян, які вирішать залишитися прихожанами УПЦ МП. Він також гарантував захист прав священиків і мирян Московського патріархату, які "добровільно вирішать вийти з-під Москви".
 
«Це диво стало можливим завдяки непохитній позиції Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, нашої Константинопольської Церкви-Матері. Це вона скористалася своїм беззаперечним канонічним правом зцілити ті рани, які завдано українському православ’ю кількома століттями московського панування», - підкреслив Президент.
За його словами, переговори тривали довго, але протягом цього року Його Всесвятість та Синод крок за кроком ухвалили рішення про надання автокефалії…