Правове регулювання у бджільництві
altЗабезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулюються та визначаються Законами України «Про бджільництво», «Про захист рослин», «Про ветеринарну медицину», «Про племінну справу у тваринництві», «Про тваринний світ» «Про рослинний світ», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
Питання реєстрації пасік, видачі ветеринарно-санітарного паспорта, породного районування бджіл, ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва, попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, попередження пасічників про використання засобів захисту рослин регулюються:
1. Порядком реєстрації пасік, Порядком видачі ветеринарно-санітарного паспорта, Планом породного районування бджіл, Правилами ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва, що затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України, Української академії аграрних наук від 20.09.2000 року №184/82 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.10.2000 року №736/4957;
2. Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженою наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 №9, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України12.02. 2001 року №131/5322.