Дитяча хвороба - кір!
altБагатьом здається, що нічого такого особливого і надзвичайного. Тим більше, що цивілізований світ давно собі дав раду з цією інфекцією, нібито дитячого віку. Все ж елементарно просто - вакцинація попереджує хворобу. 
Тим часом в Україні другий рік епідемії. У 2018 - 2019 році вже втрачено 17 громадян України, з них двоє діток на Львівщині. 
Хворіють здебільшого діти шкільного віку, переважна більшість невакциновані. Проте, біля 30% хворих - це дорослі. Інколи хворіють цілими колективами підприємств. Хворобу переносять важко.
Кір не лікується, хвороба небезпечна ускладненнями. 
Наша область "гордо" лідирує за кількістю хворих кором не тільки в Україні, але мабуть і у Європі. У 2018 році в області на цю недугу захворіло понад 11 тисяч жителів. Це 22% усіх випадків кору в Україні. 
Рівень вакцинації дітей зростає, але надто повільно.
 
На сьогодні є вакцини двох виробників – це вакцина PRIORIX виробництва Бельгії і вакцина Сполучених Штатів Америки. Інших вакцин проти кору в Україні немає і не може бути використано на даний момент. У Львівській області знаходиться 52 тисячі доз вакцини. На даний момент в області є 29 тисяч дітей, які свого часу не отримали щеплення і 20 тисяч з них навчаються в школах. Наше завдання запобігти тому, щоб ці діти захворіли.
 
Підвищення рівня охоплення щепленнями — це питання національної безпеки. Наскільки суспільство розвинуте, настільки воно й вакциноване. Саме тому у Львівській області розпочато спецоперацію, що має на меті мобілізувати усю область для захисту населення від кору. У 2018 році на Львівщині через ускладнень від кору померли дві дитини — трирічні хлопчик і дівчинка. На жаль, вони не були щеплені. Наше спільне завдання — захищати наших дітей від смертельних хвороб та гарантувати національну безпеку всієї України!