До кінця січня громади Пустомитівщини можуть подати заявку на створення сучасних ЦНАПів
altЧи потрібен сучасний центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) об’єднаній територіальній громаді, як його створити і хто може в цьому допомогти — сьогодні йшлося на нараді під керівництвом голови Пустомитівської районної державної адміністрації Хрунь Ігоря Степановича. 
Серед запрошених були: Томич Павло Миколайович — начальник економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Давидівської ОТГ; Ткачук Віталій Васильович — голова Солонківської ОТГ; Пухальський Микола Павлович — заступник голови Підберізцівської ОТГ; Петрух Зеновій Володимирович — голова Мурованської ОТГ; Василишин Олег Пахомович — голова Щирецької ОТГ; Гнатишин Назар Степанович — перший заступник голови Зимноводівської ОТГ; Кардаш Володимир Ярославович — заступник міського голови Пустомитівської міської ради.
alt«Створення центрів надання адміністративних послуг є одним із пріоритетних напрямків реформи децентралізації в Україні. Програма «U-LEAD з Європою» підтримує створення та модернізацію таких центрів в об’єднаних громадах та органах місцевого самоврядування. Отож наше завдання нагадати членам ОТГ про те, що стартував третій раунд для участі у програмі, а буде ще і четвертий. Підготовлено збірник «Як створити належний ЦНАП», до якого є доступ на сайті програми. Сьогодні ми озвучимо основні етапи створення таких центрів, допоможемо зорієнтуватися та відповісти на запитання, які виникнуть у членів громад у процесі роботи», - зазначив очільник району.
altЗа його словами, наразі програма надає значну допомогу громадам у цьому питанні. Зокрема, це методологічна та інституційна підтримка у вигляді консультацій, тренінгів для персоналу, обміну досвідом, інформування та залучення населення тощо. Крім того, передбачається серйозна матеріальна допомога. Це меблі для облаштування ЦНАПів, офісна техніка, програмне забезпечення, новий дизайн, зонування будівель центрів і таке інше. Від громади ж вимагається знайти і відремонтувати приміщення для цих цілей, площею не менше 50 квадратних метрів. «ЦНАП – це більше соціальний проект. Його завдання – покращити якість і доступність послуг для своїх людей. Але треба, щоб керівництво громад зрозуміло, що для них це зручно, вигідно і дуже потрібно. Адже це – обличчя влади», – наголосив Ігор Степанович. 
altГолова РДА також звернув увагу на те, що сучасні ЦНАПи мають бути розташовані у будівлях, де як працівники, так і відвідувачі, мають почуватися затишно й комфортно. Вони передбачають низку послуг для відвідувачів. Зокрема, це наявність обов’язкового доступу для людей з обмеженими можливостями, терміналу, де можна оплатити послугу, дитячого куточка, туалетних кімнат тощо. Люди не повинні шукати банківську установу чи можливість зробити копію тих чи інших документів. Все це має бути забезпечено на місці.
Крім того, програма передбачає допомогу у створенні віддалених робочих місць там, де невелика кількість населення і немає можливості відкрити повноцінний ЦНАП.
Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки. 
Нагадаємо: 
До 31 січня органи місцевого самоврядування, зокрема і ОТГ Пустомитівщини, можуть подати заявки на створення нових сучасних центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Це 3-й раунд однієї з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України в рамках реформи децентралізації — програми «U-LEAD з Європою».
Для цього конкурсантам необхідно надати придатне приміщення для розміщення ЦНАП і у разі проходження конкурсу їм буде надана допомога у:
- налаштуванні ефективної роботи центру;
- приміщення;
-закупівлі меблів, необхідного обладнання та офісної техніки;
 - програмного забезпечення;
 - навчання персоналу;
 - мобільного ЦНАП.
 
Довідково:
ЦНАП – це сучасний центр надання адміністративних послуг в Україні. Його мета – надання всіх адмінпослуг за сучасним стандартом в одному місці швидко, якісно та доступно. Проект реалізується спільно Мінрегіон, Мінекономрозвитку, органами місцевого самовряду.