Безпека на воді
altЗ метою забезпечення безпеки людей під час масових святкувань  19 січня Водохрещення та запобігання нещасним випадкам на водних об’єктах району у зимовому періоді 2019 року, необхідно дотримуватися правил охорони життя людей на водних обєктах, а саме: 
- на водних об’єктах, покритих льодом, влаштувати ополонку для занурення розміром не менше 2x2 м, очистити її від льоду, битий лід обов'язково видалити та проводити періодичну очистку від шуги. По краях ополонки зробити настил із товстих дощок, огородити її по всьому периметру шнуром, або дерев'яними перилами, висотою не менше    1,1 м. Ополонка не повинна мати гострих кромок. В ополонку необхідно опустити трап і завести спусковий кінець;
- обладнати місце для проведення невідкладних заходів при переохолодженні людини, забезпечити чергування медичного працівника під час проведення свята;
- облаштувати на період проведення свята рятувальний пост із зимовими рятувальними засобами (рятувальний шнур довжиною 15-20 м, жердина довжиною 5 - 8 м, рятувальний багор), які потрібні для того щоб своєчасно надати допомогу тим, хто випадково провалиться під лід.
Слід пам’ятати, що надійний лише чистий, не запорошений снігом лід голубого чи білого кольору. Безпечна товщина льоду становить для одного пішохода 5-7 см, для групи людей - не менше 15 см, для масового катання на ковзанах 25 см.
Всі організатори святкових заходів та власники водних об”єктів несуть персональну відповідальність за охорону життя людей, їхх безпеку та забезпечують роботу відомчих рятувальних постів.
Необдумана та необережна поведінка загрожує вашому життю і здоров’ю. Якщо ви опинилися на кризі, то пересуватися треба про вже протоптаним стежкам або слідам на льоду. Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина негайно сповістіть про це рятувальників і всіх, хто є поруч. Якщо ви намагаєтесь допомогти, повідомте про це самого потерпілого. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру і повзіть на них – це збільшить площу опори. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, оскільки лід проломиться і ви також опинитесь у воді. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть витягти людину з води. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба з відстані 3-4 метри від місця розколу. Якщо ви не один, лягайте ланцюжком на кригу, тримаючи один одного за ноги, і таким чином рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. На березі укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
Пам’ятайте, дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами.
 
Начальник відділу
цивільного захисту райдержадміністрації В. Гладун