25 січня – день Святої мучениці Тетяни
altТетянин день – релігійне і народне свято, яке припадає на 25 січня, згідно з григоріанським календарем. Свята Тетяна – мyчeниця, яка заплатила своїм життям за віру в Ісуса Христа в часи Римської імперії. Тетяна народилася в багатій і знатній родині. Її батьки були християнами і виховували свою дочку в благочесті. Досягнувши повноліття, Тетяна вирішила не виходити заміж, а прийняти обітницю цнотливості. Під час гонінь на християн Тетяну схопили і привели в храм Аполлона, де її намагалися змусити поклонитися статуї цього язичницького бога. За переказами, Тетяна піднесла молитву Ісуса Христа, і стався землетрус, що зруйнував частина храму. Тетяну жорстоко катували, але, як свідчить переказ, сліди мук зникали з її тіла. Після цього їй було винесено смертний вирок і вона разом зі своїм батьком була страчена.
Свята Тетяна, як мучениця вшановується і в православній, і в католицькій церквах, однак широко її шанування поширилося тільки серед східних християн. Тетяна – одне з найпоширеніших жіночих імен серед українців. Наші предки вірили, що дівчинка, народжена 25 січня, стане прекрасною господинею і доброю матір’ю. 
З цим днем пов’язано безліч традицій, прикмет і заборон. Було прийнято в Тетянин день 25 січня випікати хліб, який нагадує сонце. У такий спосіб зазивали сонячне світило повернутися на землю і обігріти людей. Кожному члену сім’ї обов’язково діставався шмат «сонячної» буханки. Вважалося, що він буде його оберігати і зігрівати. У день Тетяни заборонено конфліктувати і сваритися. Навпаки, постарайтеся бути добрими і миролюбними. До Дня святої Тетяни потрібно зробити прибирання в будинку. У цей день не можна відмовляти в допомозі тим, хто цього потребує: подайте милостиню бідному, надайте допомогу слабкому і немічному. Також не варто ворожити і проводити магічні ритуали, щоб не «прогадати» своє щастя.
Наші пращури 25 січня визначали, якими будуть весна і літо: якщо сонячно і тепло в цей день, то вони будуть жаркими, а сніг – до дощового літа. Хороший урожай наступного року обіцяла морозна і ясна погода. Літо буде неврожайним, якщо на Тетяну заметіль захурделить і потеплішає. Сонячна погода в День Тетяни – птахи рано прилетять. У народі кажуть, що в цей день сонце повертає до літа, а зима – до морозів.