В РДА обговорили Програму Президента України - розвиток медицини у сільській місцевості
altСьогодні, 29 січня, голова райдержадміністрації Ігор Хрунь спільно зі своїм заступником Володимиром Войтовичем провів нараду з головами та спеціалістами ОТГ та сільських рад району з питання реалізації проектів з будівництва нових сільських амбулаторій в рамках формування спроможної мережі закладів, що надають первинну медичну допомогу.
Як підкреслив Ігор Степанович, робота щодо будівництва нових амбулаторій у районі повинна бути розпочата, однак залишилося вирішити низку земельних та містобудівних питань. Керівники громад мають оперативно вирішити проблемні питання, адже перші 10 проектів у селах області отримають додаткове співфінансування з обласного бюджету у розмірі 10% вартості проекту. 
altДля вирішення поточних питань керівники місцевих громад можуть звертатися до районної державної адміністрації, яка готова надавати всебічну підтримку щодо успішного завершення усіх проектів на території району та клопотатиме перед керівниками обласних установ і організацій задля щонайшвидшого усунення усіх проблемних моментів. 
Окрім того голова РДА звернувся до присутніх керівників місцевих громад щодо необхідності координувати свою роботу над реалізацією проектів із відділом містобудування та архітектури РДА та вчасно провести відповідні обговорення із громадами населених пунктів з цього питання.
alt«Мають бути враховані доступність пацієнтів до медичної допомоги, в тому числі людей з інвалідністю. Якщо це будуть нові амбулаторії, то влаштовувати їх потрібно там, де вже є комунікаційні мережі. Крім цього, будувати амбулаторію там, де немає лікаря, немає сенсу. Тому ваша задача – знайти фахівця, який буде надавати якісні послуги жителям. Саме для цього Мінрегіон пропонує проекти із житловим приміщенням для лікаря з родиною», – зазначив Ігор Степанович керівникам громад Пустомитівщини.
altПостанова Кабінету Міністрів № 983 від 6 грудня 2017 наразі передбачає нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт амбулаторій. Рекомендований розмір співфінансування ОТГ та районів – не менше 20%, а 80% компенсує держава. 
«Сьогодні медична послуга майже відсутня у сільській місцевості. Вона є або на районному рівні у вигляді консультацій вузькопрофільних спеціалістів, обласному, або у великих містах. І тому наше завдання - наближення медичної послуги до людей, кардинальна зміна її якості, зменшення кількості відвідувань районних лікарень. На це спрямований і ініційований Президентом України Петром Порошенком закон, що покликаний вирішити питання доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», - наголосив очільник району.
 
Нагадаємо, у грудні 2017 року Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Він покликаний вирішити проблему з критичним станом первинної медичної допомоги у сільській місцевості, яка не вирішувалась десятиліттями. Зробити цю медичну послугу якісною, розвернути її до сільських мешканців, яких в Україні понад 13,1 млн., а в деяких областях — навіть понад 60% населення — сільське. Ініціатива Президента полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань.
Законом фактично дано старт реформі сільської медицини. Основна ціль – забезпечити якісну диспансеризацію у сільській місцевості, вчасне виявлення захворювань, насамперед генетичних на ранніх стадіях, системний нагляд за певними групами хворих, проведення профілактичних й оздоровчих заходів.