Реалізація урядової Програми відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих категорій людей, що не пересуваються – тема наради в РДА
altВперше за багато років держава суттєво поліпшила забезпечення ліками за всіма напрямками. Завдяки ефективним закупівлям через міжнародні організації лікарні на 100% забезпечені ліками за 12 напрямами. Працює і розширюється програма “Доступні ліки” – мільйони українців мають доступ до якісних ліків безоплатно чи з незначною доплатою в кожній третій аптеці в Україні. Про це сьогодні доповідали на нараді, яку провів голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Хрунь з представниками відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та установ району.
Реалізація урядової Програми відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих категорій людей, що не пересуваються, стала основною темою наради. 
altНа початку, провідний економіст комунального некомерційного підприємства Пустомитівської районної ради "Пустомитівська ЦРЛ" Зоряна Остап'як поінформувала, що наразі “Доступні ліки” включають 261 препарат. З них 59 – повністю безкоштовні, а за інші 202 треба доплачувати. «Однак, щороку кількість медикаментів в Програмі збільшується. Коли “Доступні ліки” стартували, – наголосила вона. – В програмі були 153 препарати. Це ліки, які містять одну дієву речовину. Наприклад, препарати проти серцево-судинних захворювань можуть містити аміодарон, карведилол, лозартан. У складі препаратів для астматиків: беклометазон, будесонід або сальбутамол. А для діабетиків – метформін, гліклазид, глібенкламід. Це означає, що лікар виписує не конкретний препарат, а дієву речовину. Пацієнт сам вибирає в аптеці серед препаратів, які містять ключовий компонент. Отримати ліки можна в аптеці, але тільки за рецептом лікаря. Спочатку лікар повинен підтвердити діагноз. Рецепт дійсний 30 днів, без нього за препарат доведеться розрахуватися за повною вартістю. В аптеці людині запропонують найдешевший препарат. Якщо пацієнт захоче купити дорожчий медикамент, він може заплатити тільки різницю в їх вартості”.
altТакож зі слів п. Зоряни стало відомо, що з квітня 2019 року ліки видаватимуть за новими правилами. Відтак, як відомо, у квітні 2019 року в Україні введуть електронні рецепти – лікар виписуватиме пацієнтові ліки в електронній системі. Так в аптеці зможуть перевірити, чи справжній рецепт у людини.
Зараз, щоб отримати ліки, потрібно йти з паперовим рецептом до аптеки, яка бере участь в програмі. Причому тільки в межах своєї області, міста або району. Цим аптекам держава відшкодовує гроші, “передаючи” їх через місцеву владу.
2019-го все зміниться. “Доступними ліками” займатиметься Національна служба здоров’я. Вона підписуватиме з аптеками договори та вже безпосередньо відшкодовуватиме вартість ліків, які отримали українці. Коли запрацює нова система, ліки можна буде отримати в будь-якому місті, без прив’язки до місця проживання.
У свою чергу, директор Пустомитівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир Томчишин зауважив, що на обліку в центрі перебувають люди, як такі, що не пересуваються, та які потребують безоплатних ліків. Посадовець прозвітував про роботу терцентру в цьому напрямку.
Підсумовуючи нараду, очільник району Ігор Степанович зазначив: «Важливо показати піклування та повагу до пацієнтів. Продемонструвати це можна своїми конструктивними діями, а не просто промовами. Тепер хворий має вибір лікарських засобів. Усі препарати без винятку рекомендовані Всесвітньою асоціацією охорони здоров’я».
За підсумками,  учасники наради вважають досягненням можливості лікарів комбінувати препарати, що постачаються до медзакладів.