Ігор Хрунь окреслив спільні завдання для правоохоронних органів району щодо забезпечення законності та правопорядку на території району
altСьогодні, 12 лютого, голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Хрунь провів нараду з керівниками правоохоронних та контролюючих органів району.
Під час наради йшлося про реалізацію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Серед присутніх були: начальник Пустомитівського РС філії ДУ “ЦП” у Львівській області капітан внутрішніх справ Мирон Созанський, прокурор Пустомитівського відділу Львівської місцевої прокуратури №3 Анна Покотило та начальник юридичного відділу райдержадміністрації Надія Голець.
altЯк зауважив Мирон Антонович, що непоодинокими є випадки, коли батьки не бажають приймати участі у вихованні та розвитку дитини, не надають матеріальної підтримки, хоча згідно сімейного законодавства, повинні. Це дає право іншому з батьків (з ким проживає дитина) звернутися до суду за рішенням про стягнення аліментів, далі до виконавчої служби, яка буде сприяти стягненню таких коштів. Так, з метою посилення заходів впливу на боржників, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Проте, зі слів посадовця, не зважаючи на такі дії, все ж існують боржники, які нехтують таким обов’язком. На його думку, документ змусить осіб, у яких є заборгованість активніше розраховуватися з тими, хто очікує на аліменти. На підставі названого закону, спрощено порядок обмеження у праві виїзду за кордон особи, яка має заборгованість із виплати аліментів. До того ж, боржнику можуть заборонити користуватися вогнепальною мисливською зброєю й обмежити його право на керування транспортним засобом. Також, запроваджують новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт.
Підсумовуючи нараду очільник району Ігор Степанович окреслив спільні завдання для правоохоронних органів району спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення законності та правопорядку на території району.