Шановні аграрії!
altОстаннім часом в Україні трапляються випадки шахрайства з сільськогосподарськими підприємствами. Зокрема є випадки коли  керівник агрофірми знайшовши вигідну пропозицію про продаж мінеральних добрив, домовляється про обсяги, дату доставки та оплату після прибуття товару.
У зазначений день на територію агрофірми прибуває вантажівка з   мінеральними добривами. Після чого керівнику агрофірми  телефонує нібито бухгалтер підприємства-продавця. Він наполягав негайно сплатити товар та вказує реквізити підприємства. Аграрій  перевіривши наявність і якість добрива, дає згоду на розвантаження і перераховує кошти постачальнику. Через годину після розвантаження добрив водій вантажівки повідомляє, що на рахунок фірми-продавця кошти не були переведені, тому товар він залишити не може. Покупець намагається зателефонувати людині, яка представилась бухгалтером постачальника, але абонент вже поза зоною досяжності.
Закликаємо керівників агроформувань бути уважними та обережними при спілкуванні з незнайомцями, тим більше через мережу інтеренет або по телефону. Цілком зрозуміло, що при такому спілкуванні у шахрая безліч шансів залишитися лише віртуальною «маскою», тим більше, що він може перебувати в будь-якому регіоні країни і діє дуже швидко.
 
Як захистити себе?! 
- Перед розрахунками добре вивчіть наявність інформації про суб’єкта підприємницької діяльності: чи внесено відомості про нього до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, наявність контактної інформації – фактичної адреси, номери стаціонарного телефону.
- Завжди будьте пильними при здійсненні покупок через інтернет-ресурси (магазини, аукціони, дошки оголошень, соціальні мережі та ін.). Навіть якщо ви досвідчений продавець чи покупець, при кожній новій покупці чітко дотримуйтесь правил безпеки.
- Остерігайтесь значно занижених цін на товар, який ви хочете придбати.
- Не купуйте те, за що просять попередню оплату, віддайте перевагу персональним зустрічам. 
- При проведенні оплати на банківський рахунок перевіряйте відповідність продавця реальному одержувачу грошових коштів.
- Не здійснюйте покупки через інтернет шляхом використання реквізитів банківської карти на маловідомих сайтах.