Відбулася нарада по запобіганню та протидії булінгу в освітньому середовищі Пустомитівського району
altБулінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, переслідування одного з членів колективу з боку інших представників. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет.
Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму. Таке явище, як шкільне цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою.
altНа жаль, сьогодні булінг є гострою проблемою, яку не можна замовчувати і потрібно негайно вирішувати. Але найкраще – це попередити виникнення ситуацій жорстокого поводження та приниження. В цьому напрямку співпраця освітян, поліції, соціальних служб є вкрай важливою і необхідною.
Саме про це йшлося вчора, 18 лютого, на нараді, яку провів голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Хрунь, за участю начальника служби у справах дітей Володимира Моти, начальника відділу освіти райдержадміністрації Тетяною Стахів та опікуна постраждалої дитини.
На нараді розглянули законодавчо-нормативні документи щодо протидії боулінгу, підкреслили важливу роль психологів в навчально-виховному процесі.
Очільник району Ігор Степанович дав доручення учасникам наради провести спільні профілактично-просвітницькі заходи з учнями загальноосвітніх шкіл громади з питань протидії булінгу та насильству. В усіх навчальних закладах організувати консультативну допомогу практичними психологами, соціальними фахівцями, провести загальношкільні батьківські збори з метою інформування батьків з даних питань, негайно повідомляти про факти щодо виявлення дітей, що стали жертвами насилля та булінгу, в правоохоронні органи.