На нараді в райдержадміністрації обговорили питання роздільного збирання сміття
altВчора, 18 лютого, заступник голови Пустомитівської районної державної адміністрації Володимир Войтович провів нараду на якій розглядалося питання організації в районі роздільного збирання побутових відходів за окремими компонентами включаючи сортування побутових відходів, з метою подальшого перероблення та утилізації. У нараді взяли участь: начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Назарій Брода, Вовківський сільський голова Василь Ільницький та директор ТзОВ “СпецавтоТранс” Остап Годунько.
altЯк відзначив заступник голови Володимир Васильович, що поводження з побутовими відходами є одним з пріоритетних і найважливіших напрямків як господарської, так і природоохоронної діяльності.
Роздільне збирання твердих побутових відходів (ТПВ) є одним з варіантів ефективного вирішення проблем у сфері поводження з ними. Користь роздільного збирання ТПВ населенням виявляється, зокрема, у зменшенні навантаження на полігони твердих побутових відходів, збереженні природних ресурсів, покращення екологічного стану.
В населених пунктах району спостерігається масове вивезення та захоронення побутових відходів за межі сільської ради, що зумовлює наявність стихійних сміттєзвалищ і автоматично означає великі витрати. Тому потрібна програма та заходи, які дозволять контролювати ці процеси.
altОдним з варіантів вирішення даної проблеми є зменшення обсягу захоронення твердих побутових відходів шляхом їх сортування та відправлення на подальшу переробку. Сільському голові Василю Ярославовичу було запропоновано організувати серед населення інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності роздільного збирання сміття.
У ході наради учасниками зроблено висновки: найраціональнішим рішенням проблеми поводження з твердими побутовими відходами є навчання жителів правилам роздільного збирання ТПВ та пошук шляхів їх подальшої відправки на утилізацію і переробку.