Щодо виконання районних програм
altНа виконання  «Комплексного плану заходів , щодо профілактики  кишкових інфекцій у Пустомимтвському районі  на 2017 – 2021 роки»,  регіональної програми  «Про заходи профілактики захворювання населення  Пустомитівського району на вірусний гепатит А на 2018 -2023 роки», районною державною адміністрацією розроблена та рішенням сесії районної ради від 22.12.2017 р. № 412 затверджена «Програма ліквідації загрози виникнення ускладнень епідситуації в Пустомитівському районі на 2018 – 2022 роки».(далі програма). Програма передбачає проведення щорічного, дворазового знезараження питної води децентралізованих джерел водопостачання, контроль якості водопровідної води та води з громадських колодязів, дослідження піску з пісочниць організованих дитячих майданчиків на яйця глистів та дератизаційні заходи.   
У 2018р. програма успішно виконувалася на територіях усіх населених пунктів району за виключенням Щирецької об'єднаної територіальної громади та Жирівської сільської ради.
Проведена робота забезпечила відносне епідеміологічне благополуччя району.  За останні роки в районі не було спалахів вірусного гепатиту А, у 2018 році зареєстровано зниження ( на 13,4%) рівня захворюваності гострими кишковими захворюваннями в порівнянні з  2017 роком.   
Однак епідеміологічна ситуація в районі щодо захворюваності гострими кишковими інфекціями (далі ГКІ) залишається нестійкою, показник захворюваності кишковими інфекціями перевищує  середньо обласний, в 1,3 рази. Частка захворілих  дітей становить – 65% . Захворюваність реєструвалась у 54 населених пунктах, у 78 % випадків хворіли жителі сіл. 
Останні роки почастішали спалахи інфекційних захворювань, і якщо в 2013 році в Україні було зареєстровано 38 (область – 5; район -0 ),  то в 2018 році вже зареєстровано по  Україні 137 (область – 18 ; район – 4).  
Весняне знезараження криничної води доцільно розпочинати після сходження снігу. При сприятливих погодних умовах у цьому році його можна розпочинати вже у березні.
Виконавець робіт (Пустомитівський районний відділ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України») просить жителів району, у період проведення заходу, забезпечити утримання собак на прив»язі, або у вольєрах та сприяти працівникам, які проводять дезінфекційні заходи у їх роботі. 
Пам»ятайте, що не проведення деінфекції води сусідської криниці (через його відсутність, чи не бажання) може спричинити  бактеріологічне забруднення Вашого джерела водопостачання через водоносний горизонт.
 
Пустомитівський районний відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»