Всесвітній день водних ресурсів — 22 березня
altЦе день, коли світу нагадують про важливість розумного використання водних об'єктів.
За статистикою, повінь і посуха - дві стихії, від яких гине найбільша кількість людей. При цьому вода забезпечує життя людині, із її допомогою формуються і змінюються кліматичні умови.
Сьогодні особливо гостро постала проблема забруднення і виснаження водних об'єктів, на яку не можна закривати очі. Пам'ятний день встановлений для того, щоб нагадати про важливість ресурсу в житті людства.
 
Історія:
 
Вода життєво необхідна людині. У XX столітті споживання водних ресурсів збільшилося до 6-ти разів. Запаси прісної води не встигають за темпом приросту жителів нашої неосяжної планети. У зв'язку з цим на міжнародній конференції Організації Об'єднаних націй у 1993 році було висунуто пропозицію про заснування свята всесвітнього масштабу - Дня водних ресурсів.
 
Існує постанова, згідно з якою ООН закликає у цей пам'ятний день всі країни провести урочисті заходи, які були б спрямовані на ознайомлення громадян з важливістю водних запасів планети. Щорічно призначається установа, яка просуває і координує проведення свята у відповідності з обраною темою.
 
Традиції:
 
Подія відзначається на світовому рівні, але особливе значення має для представників захисту навколишнього середовища, серед яких вчені та дослідники, працівники природоохоронних організацій.
 
До свята публікуються результати наукових відкриттів і досліджень, проводяться семінари, конференції, відкриті лекції. На конференціях зазвичай нагороджують діячів, які зробили особливий внесок у вивчення ресурсу.
 
Все більшу популярність набуває проведення тематичних флешмобів і благодійних акцій. Засоби масової інформації ставлять в ефір сюжети і документальні фільми про дослідження води.