Підтримайте дітей з аутизмом та їхніх батьків 2-го квітня, у Всесвітній день інформування про аутизм...
alt«Це мене не стосується», – подумає більшість людей. Так думали й ті, хто зараз щосили намагається допомогти своїй дитині. Виявилося, що якби знали, розпочали б курс допомоги раніше, що вкрай важливо. Одна дитина з 88 у світі має діагноз в аутичному спектрі, причому в хлопців у 5 разів частіше виявляють аутизм, ніж у дівчат, повідомляють спеціалісти.
«Аутизм – це не хвороба» – відразу ж пояснюють батьки особливих дітей тим, хто не в курсі. Це постійне й комплексне порушення розвитку, яке проявляється впродовж перших трьох років життя і може значно погіршити розвиток мовлення, соціальної взаємодії, спілкування та поведінки дитини.
 
Форми можуть бути різними та найважче, коли дітки не говорять. І чим раніше батьки звернуться по допомогу, тим більше шансів буде допомогти дитині адаптуватися до соціуму.
 
Дуже важливою проблемою є питання ранньої діагностики, і це є запорука успіху, що людині можна допомогти увійти в самостійне життя.
 
Робота з логопедами, дефектологами, психологами вибудовується залежно від того, який стан у дитини.
 
Корегування здійснюється фахівцями як у спеціалізованих закладах, переважно у вигляді гри, так і батьками, яким спеціалісти дають завдання щодо повторення вправ.
 
Якщо вчасно звернутися, то можна скорегувати стан дитини і в майбутньому людина може працювати, спілкуватися й діяти в соціумі, щоправда, певні особливості в поведінці така людина все ж буде мати.
 
Проте, багато хто з цих людей володіють певними здібностями або специфічними знаннями, якими не володіють, скажімо, типові люди!