Подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2018 року
altСеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» заступника начальника управління - начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Городоцького управління ГУ ДФС у Львівській області Максима Козирєва на тему: «Подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2018 року»
Питання 1. Доброго дня. Підкажіть, чи є громадяни, які можуть не подавати річну декларацію?
Відповідь. Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:  виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
Питання 2. Добрий день. Чи має право громадянин, який сплачує страхові платежі включити до податкової знижки за звітний рік їх суму, що сплачена за договором довгострокового страхування одним платіжним документом за місяці 2018 та 2019 років?
Відповідь. Відповідно до вимог податкового законодавства платник податку може включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2018 року фактично здійснені ним протягом минулого року витрати на сплату страхових платежів за договорами довгострокового страхування як такого платника податку так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):
а) при страхуванні платника податку у 2018 році – 2470 грн. (у розрахунку на місяць);
б) при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї у 2018 році – 2470 грн. х 50 відс. = 1235 грн. (у розрахунку на місяць).
Оскільки до податкової знижки за звітний календарний рік дозволено включати суми витрат, понесених платником податку за договорами довгострокового страхування протягом звітного податкового року, то при включенні до податкової знижки за звітний рік слід враховувати суму витрат (частину) у розрахунку за кожний повний або неповний місяць страхування протягом якого діяв договір страхування з урахуванням встановлених обмежень.
Питання 3. Отже громадянин, який сплачує страхові платежі має право включити до податкової знижки визначені законом суми витрат, а яким чином і коли можна подати декларацію?
Відповідь. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2018 року, податкову декларацію можуть подати протягом 2019 року.
Декларація подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації. 
Якщо Ви зареєстровані у Городоцькому районі маєте можливість подати декларацію за адресою: м. Городок, майдан Гайдамаків,24.