Освіта
Любицька Анастасія, учениця 10 класу Борщовицького НВК, у фіналі Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності „Енергія і середовище” 
В м. Києві 16-17 лютого у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності „Енергія і середовище” під гаслом “Збережемо енергію – збережемо Планету”.  
Учасниками конкурсу є учні, вихованці загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів, які мають досягнення у практичній діяльності в сфері змін клімату, впровадження енергозбереження, використання поновлюваних джерел енергії для місцевих потреб, у підвищенні енергоефективності шкільних будівель та пропаганді енергозбереження. 
За рішенням компетентного журі з 232 учнівських робіт по всій Україні було відібрано 55 кращих для участі в фіналі. 
Серед них була Любицька Анастасія, учениця 10 класу Борщовицького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» з проектом ″Енергозберігаючі технології освітлення в школі. Заміни лампи - зміни світ». 
За підсумками конкурсу Анастасія посіла 6 місце, належно представивши Львівську область і була нагороджена грамотою, сертифікатом всеукраїнського зразку, а її вчитель нагороджений подякою за підготовку учасниці фінального етапу. Вітаємо Анастасію Любицьку з її досягненням, а також її керівника, вчителя хімії Фриса Юрія Степановича, адже ствердно можна сказати, що відкриття народжуються там, де закінчуються знання вчителя й починається нове знання учня.
 
Несемо «Українські різдвяні традиції» у Європу
11.02.2017 школа танцю CENAT (вихованцями якої є учні Мурованської ЗОШ І-ІІІ ступенів) на чолі з керівниками Тарасом та Веронікою Холовими поїхали на гастрольну поїздку у Німеччину та Чехію із концертною програмою "Українські різдвяні традиції".
Учасники школи танцю CENAT показували виставу "Вечори на хуторі біля Диканьки". Враження глядача від вистави було на ура, і слова вдячності із сльозами на очах ми чули аж до поки не всіли у автобус бо на концерті були присутні люди української діаспори.
За 7 днів туру ми проїхали 3465 км. відвідали такі міста як: Дрезден, Хемніц, Нюренберг, Штутгард, Прага, Бохданєц. У процесі поїздки ми познайомились з новими друзями з якими домовились про тісну співпрацю. З усіма силами та сподіваннями нам це вдалось, до нас у Муроване 15.02 приїхав із Чехії наш друг Джозеф Макура, який проводив майстер клас для наших дітей по Disko shou dance. Море позитиву і максимальний заряд енергії привіз нам із міста Сєнов наш друг Джозеф.
Надіємось наша співпраця та дружба буде розвиватись, у серпні він запросив нас у Чехію до себе на майстер класи і фестиваль то ж чекайте нових розповідей про наші гастрольні поїздки від CENAT.
 
 
Свято рідної мови у Лисиничах
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. У цей день кожен народ, кожна нація вшановують свою мову. І українці не виняток. У всіх установах саме цього дня особливе ставлення до солов’їної, калинової, барвінкової, материнської…
У рамках святкування Дня рідної мови у Лисиничівській ЗОШ І-ІІст. було проведено літературно-музичну композицію «Цвіти і сяй, моя державна мово!» Урочисті поетичні рядки, вишукані пісні, гарна підготовка виконавців забезпечили усім присутнім на святі гарний настрій та сповнили душу кожного гордістю за своє походження, мову. Учителі-словесники Дуда Лариса Степанівна та Бедрій Іванна Романівна доклали неабияких зусиль до підготовки літературної частини вечора, а педагог-організатор Ломага Галина Михайлівна попрацювала над музичним оформленням. Чудове виконання віршів та пісень викликало сльози на очах у глядачів. Душевна атмосфера, щирість та відкритість учасників допомогли зробити свято незабутнім. 
Сподіваємося, що кожен учасник та глядач обов’язково збереже і передасть наступним поколінням любов, повагу та шану до рідного слова.
alt
 
Гімн Рідній Мові
21 лютого у Лапаївській ЗОШ I-III ступенів імені Героя України Георгія Кірпи відбулося Свято рідної мови, організоване учнями 8-Вкласу під керівництво класного керівника Кончило Ірини Богданівни.
Його мета – формувати уявлення про мову як національну ознаку народу; показати учням красу і багатство української мови; розвивати вміння виразно декламувати вірші; виховувати любов до мови свого народу.
Глядачі мали можливість переглянути гумореску Павла Глазового, жартівливий урок української мови та зробити правильні висновки зі сценки «Дискотека».
І, звичайно, яке ж свято без пісень, танців та віршів про рідну мову!
Учасники переконували ровесників, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. 
alt
 
Зубрянській школісімдесят !
18 лютого 2017 року у Зубрянському НВК відбулася зустріч із випускниками школи, присвячена 70-річчю від дня заснування української  школи у с. Зубра, організована заступником директора з виховної роботи Рисовською Іриною Петрівною.
Святкування розпочалося молебнем у стінах школи, який провів о. Олег Пігій, настоятель греко-католицької церкви Святої Параскеви.
О 16 годині в Народнім домі с. Зубра розпочалося святкування 70-ї річниці Зубрянської школи із перегляду ретроспективних кадрів, на яких було відображене приміщення старої школи, світлини перших випускників Зубрівської семирічної школи. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять вчителів та випускників, яких уже нема серед живих
Директор школи, Сідун Володимир Васильович, виступив із привітальним словом та презентував досягнення та діяльність школи за десять останніх років.
Параняк Марія Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи,  представила здобутки школи у проектній діяльності учнів та вчителів.
На святі були присутні випускники кількох поколінь та вчителі, що працювали у школі в ті роки. Із виступом вчителя української мови Ломницького Юліана Миколайовича присутні поринули в спогади про далекі шістдесяті роки. Атмосферу тих років пригадували й вчителі: Пушкар Віра Богданівна, Чорна Марія Йосипівна, Стадник Марія Іллівна, Старчак Марія Ільківна та Познанська Надія Іванівна.
За співпрацю із учнівським та вчительським колективами подякував голова товариства « Любачівщина » Парадовський Богдан Петрович.
Святкове дійство продовжив хор працівників школи, виступи вокального ансамблю «Леліточки», (керівник Тимець Олександра Антонівна), танцювального колективу « Веселинка » (керівник Кондратьєва Надія Орестівна).
Завершила програму Рисовська Ірина Петрівна, яка звернулася зі словами подяки всім, хто взяв участь у підготовці свята, зокрема однокласнику та  випускнику сімдесятих років, Юнку Мирону Івановичу.  
Виступ залишив зворушливі спогади  та приємні враження від сучасної школи у присутніх.  Ця зустріч стала єднанням випускників кількох  поколінь.
Підготувала вчитель української  мови  Старчак О.З.
 
Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність
Події 18 – 20 лютого 2014 року, що відбулися у Києві, трагічно увійшли в історію України. Цими днями у кожному місті та селі вшановують пам’ять Небесної сотні.
19 лютого в актовому залі Пикуловицького НВК пройшла година патріотизму під назвою «Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність». А  розпочався виховний захід панахидою  за загиблими героями біля фігури Матері Божої, що на подвір'ї школи
Метою заходу було розширити знання учнів про нашу БатьківщинуУкраїну;  виховувати в учнів любов до України, патріотизм, повагу до її захисниківучасників АТО; довести до свідомості учнів, що ми самі відповідаємо за долю нашої держави, що кожен українець повинен мати активну громадянську позицію щодо своєї історії та подій на сході України; дати новий імпульс духовному оздоровленню учнів, який передбачає трансформацію громадянської свідомості, моральної, правової культури особистості, розквіту національної самосвідомості і ґрунтується на визнанні пріоритету прав людини,  яке функціонує на засадах гуманізму.
Виховний захід підготувала і провела вчитель фізики, класний керівник 10 класу Патько Віра Мирославівна. До проведення  свята  були залучені учні 4, 7 та 10 класів, а також вокальний ансамбль Народного дому. На свято були запрошені  учасники АТО та активні учасники Майдану. На згадку учні подарували їм сувеніри виготовлені своїми руками
alt
 
Небесна Сотня на сторожі гідності
Мамочко, вибач за чорну хустину
За те, що віднині будеш сама
Тебе я люблю, і люблю Україну 
Вона, як і ти, була в мене одна.
На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку цінувласне життя. Їх назвали Небесною сотнеюукраїнців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони загинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину
Героїчна  сотня,  зробивши  перший  крок,  журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Вони мають стати прикладом для кожного свідомого українця. Власне  заради оновлення країни та нас усіх і віддали  свої життя герої, котрих вшановує Україна. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння.
З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, а також виховання любові до Батьківщини, патріотичної свідомості   бажання стати гідними громадянами України в Звенигородській школі І-ІІІ ступенів відбулися ряд заходів.
Учні 9 класу провели лінійку – реквієм, де пригадали.  історичні події в Україні три роки тому, де молодь вийшла на Майдан з миром висловити незгоду з курсом  діючої влади проти європейського майбутнього країни,  а зустріли їх побиття і кулі. В актовому залі було організовано перегляд документального фільму «Небесна сотня. Зима, що нас змінила!».Ніхто не лишився байдужим. В очах дітей блищали сльози. Кожен розумів, що загинули молоді, енергійні, не байдужі до власної держави люди. Ті, які прагнули змін на краще. Щоб кожний громадянин мав можливість пишатися, що він українець
У парку Небесної Сотні біля символічної могили Воїнам за волю України пройшла панахида за участю учнів та вчителів школи, працівників сільської ради, народного дому, парафіян та жителів села Звенигорода.
« Нехай світло запаленої свічки буде пам’яттю тим, хто навічно пішов у вічне життя», – промовили отець-парох Юрій та отець – парох Олег.
Після закінчення панахиди всі присутнівшанували пам’ять загиблих  за гідність і свободу України біля банера пам’яті «Герої Небесної Сотні»  та виконали Гімн України.
Також у школі з 20 по 25 лютого пройшли уроки – пам’яті «Герої не вмирають», години спілкування та виховні години «В нашій пам’яті вони назавжди залишились», уроки патріотичного виховання «Невмирущий дух героїзму». 
Всі учасники навчально- виховного процесу торкнулися пам’яті, яка навіки залишиться у серцях поколінь.
Упокій, Господи, душі спочилих слуг Твоїх: безневинних людей, які отримали кулю від злочинців у своєму прагненні до свободи, вояків Небесної Сотні, Самооборони та мирних протестувальників, і всіх тих, хто положив життя своє за волю України, і всіх християн, і всяку душу, яка спочила і Твоєї Милості потребує, і прости їм всі провини їхні, вільні й невільні, і подаруй їм Царство Небесне, і створи їм вічну пам’ять. Амінь.
alt
 
Зінчин М.Б.
Педагог-організатор
Звенигородської ЗОШ І-ІІІ ст.
 
ВЕЛЕТ У ЦАРСТВІ ДУХА
 
У  руках - з хрестом розп'ятої Вкраїни,
                                             Що   бореться,  розп'ята,   за  свободу!
                                    В  житті  важливі не літа людини,
                              А що дає людина  для народу.
                                                                                     Зоя Когут
 
Минає життя, минають люди, а славні імена залишаються. Завданням сучасників є шанувати, а нащадків - пам'ятати їх.
125 років тому народився Йосиф Сліпий - митрополит, кардинал і Патріарх Української  Греко-Католицької  Церкви. З цієї нагоди у Зимноводівській ЗОШ №1 17 лютого 2017 року учні 7-Б класу (кл.кер. Красій О.М. ) провели захід, присвячений світлій пам'яті Патріарха.
Діти переглянули фільм про життя і діяльність Йосифа Сліпого; декламували вірші, а також зачитали цікаві факти про становище української церкви у часи радянської влади.
Не одну Голгофу пройшла наша Україна, проте милостивий Господь за страждання її винагороджує. Крок за кроком наша держава стає самостійною.
Ця дорога важка, встелена терням, за неї заплачено найвищу ціну - життя людей, але осяяна вірою і впевненістю в те, що Україна буде розвинутою духовною державою.
Наш земляк - Патріарх Йосиф Сліпий, який пройшов свою Хресну дорогу не зламавшись і щиро віруючи у воскресіння Церкви та України нам заповідав: "Отож заповітую вам усім: моліться, працюйте і боріться за збереження християнської душі кожної людини українського народу і за весь український нарід!"
alt
 
Ольга Красій, 
вчитель української мови та літератури
Зимноводівської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів
 
«Багатогранність таланту Каменяра»
16 лютого у Щирецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся літературний вечір «Багатогранність таланту Каменяра».
Розпочалося свято відеосюжетом про рідне село Івана Франка. Після цього учні 8-их і 9-их класів розповіли про цікаві епізоди із життя поета, декламували його твори. П’ятикласники презентували інсценівку казки   І.Я. Франка «Лисичка і журавель» та вірша «Киця».  Також прозвучали пісні Івана Франка у виконанні учнів 11 класу.
Підготували захід учителі української мови та літератури Н. Паньків, І. Курилас та М.Глуховецька 
 
«Герої не вмирають»
У Щирецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Героя України Богдана Ільківа відбувся виховний захід, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Вони народилися звичайними людьми у простих українських родинах. Але кожному з них Всевишній визначив незвичайну долю – стати істинними патріотами своєї Батьківщини, героїчними синами свого народу. У їх душах не було лютої ненависті, а були там любов та гордість.Вони віддали найдорожче – своє життя. Сьогодні ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших земляків, які першими пожертвували собою заради Честі і Гідності, заради Свободи і Справедливості. Назавжди залишаться у нашій пам’яті їхні світлі імена, Героя України –Воїна  Небесної Сотні  Богдана Ільківа та воїнів АТО , кавалерів ордена «За мужність» ІІІ ступеня, Олега Клима та Тараса Кончевича.
alt
 
Учні Годовицької ЗОШ І-ІІІ ст. – призери Першості району з лижних перегонів
15 лютого 2017 року в Годовицькому лісі проводилась Першість району спортивного товариства «Колос» з лижних перегонів, активними учасниками якої  у різних вікових групах та на різних дистанціях були учні Годовицької ЗОШ І-ІІІ ст. 
У старшій віковій групі переміг Моравський Владислав (9 кл.), у середній – Моравський Денис (8 кл.), призерами стали учні 8 класу Росипський Максим та Цюк Остап. В молодшій групі серед хлопців переміг учень 4 класу Сіромський Ігор. Серед дівчат призерами були  у старшій групі  Росипська Марта (9 кл.), а в середній групі – Винничук Анастасія (8 кл.).
Пишаємося своїми спортменами.
 
Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні 
Учителі та учні Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів зібрались, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь і правду  та віддали  своє життя за Україну.
 Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.
Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі:  
Простіть хлоп’ята, і спочиньте з миром,
Простіть, і не тримайте, прошу, зла..
Ви показали, що Вкраїна має силу,
А сила не помре, вона завжди жива!
 
Захід підготувала вчитель української мови та літератури  Колодій О. І.
 
Хімія – це казка
У Пикуловицькому НВК, згідно плану роботи, щомісяця проводяться предметні тижні. Протягом 13 - 17 лютого проходив тиждень хімії. Кульмінацією тижня став виховний захід  «Хімія – це  казка». Метою заходу було ознайомити учнів з хімією, як наукою, зацікавити вивченням предмету, навчити юних хіміків основ експерименту та розвинути творчі здібності.
Захід підготували та провели вчитель хімії Лампицька Галина Василівна і студентка хімічного факультету ЛНУ ім.. І. Я. Франка Салюк Тетяна Вікторівна, яка проходить практику у НВК. У заході були задіяні учні 7 – 11 класів.
Школярі мали можливість здійснити цікаву подорож у королівство чарівниці Хімії, побачити цікаві досліди: «Фараонові змії», «Вулкан», «Замерзання квітки», «Гарячий лід» та декілька дослідів із сухим льодом.
Звичайно не обійшлося без Баби-Яги та Кощія. Але як  і у кожній казці мудрість і добро перемогли.
Глядачі переконалися, що хімія – наука цікава і загадкова, яка допомагає порозуміти незвичні явища і феномени.
 
Пам’яті героїв Небесної Сотні
 
Небесна Сотня – то в серцях вогонь.
 Він гаряче палав за Україну.
 Віднині тихим співом заспокой
 Ти, земле рідная, свою дитину.
 Небесній Сотні шана й молитви,
 За чисті душі, що злетіли в небо.
 Їм шлях високий Боже, освяти.
 І в мирі, Господи, прийми до себе.
На шляху до незалежності український народ часто втрачав своїх кращих синів та дочок. Ще кілька років тому ніхто з нас не міг подумати, що вшановуючи пам’ять відважних лицарів-козаків, юних захисників Крут, жертв Голодомору, бійців ОУН-УПА, ми станемо свідками схожих подій, а до списку борців за щасливе майбутнє увійдуть наші сучасники – герої Небесної Сотні ¬– люди, що рішуче стали до боротьби із злом у 2014 році, віддавши за перемогу власне життя.
Вшанування героїв Небесної Сотні – це святий обов’язок кожного українця. Слава героїв невмируща! Події, що відбулись на Майдані, забути неможливо!
Схилили голови, згадуючи наших новітніх героїв, й школярі Зимноводівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Учні 9-Б класу під керівництвом педагога-організатора Савки М. А. підготували виступ присвячений Небесній Сотні. Вони розповіли про основні причини та перебіг Революції Гідності. Діти зазначили, що люди, котрі вийшли взимку 2013-2014 рр. на майдани, не планували жодних збройних сутичок, а просто хотіли заявити про свої права. Однак злочинна влада вирішила не зважати на думку народу та з допомогою зброї розігнати протестувальників. 
Школярі декламували вірші про ті події та відважних хлопців, що вийшли на захист честі та гідності українців. Пам'ять Ангелів Майдану усі присутні вшанували хвилиною мовчання. 
 Було продемонстровано фотографії героїв Небесної Сотні, а також відеоматеріали про події на Майдані. Прозвучали пісні, присвячені Небесній Сотні: Павла Дворського «Ангели Майдану» та Павла Табакова «Небесну Сотню, Господи, прийми». 
Українські Ангели, що загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, показали, що український дух є незламним, а народ – нескореним. Тому тепер нашим обов’язком є будувати ту державу, за яку вони загинули. Нашим обов’язком є пам’ятати їхній подвиг і дякувати Богу за тих сміливих і щирих людей, які були серед нас.
alt
 
Ділимося досвідом роботи
16 лютого у Скнилівському НВК « ЗНЗ І- ІІ ст.- ДНЗ» відбулося засідання методоб'єднання вчителів біології Зимноводівського освітнього округу.  Вчитель біології  Кунець Оксана Ярославівна провела у 6 класі відкритий урок на тему: «Вплив умов середовища на проростання насіння» . Заздалегідь учні 6 класу заклали досліди , що дозволили спостерігати вплив умов середовища на проростання насіння. Кожен учень коментував результати спостережень та робив висновки. 
     Урок був цікавим, бо застосовано багато інноваційних методів роботи.  Ігри:  «Збери квітку», «Знайди помилку», «Збери до кошика»; пошукова робота над  текстом «Притча про сіяча»;  тестові завдання, проблемні завдання, перегляд відео «Проростання насіння» постійно активізували учнів на уроці.
    На уроці учні продемонстрували  знання та вміння робити висновки, спостерігати, аналізувати. Про результативність та досягнення мети свідчило те, що учні в процесі рефлексії  впевнено відповідали на запитання: « Якого досвіду вони набули і де його можна застосувати?»,  « Що нового дізналися на уроці?», « Що особливо запам'яталося?».
alt
 
Свято «В гостях у Дідуся Кенира»
(до 190-річчя з дня народження Л. І. Глібова)
Сьогодні, 15 лютого,  учні 6 класу Підберізцівського НВК І-ІІІ ступенів з класним керівником Музикою О.В. торкнулися найніжніших струн поетичного слова, привідкривши завісу століть, заглянули до хатини Дідуся Кенира. Саме у ній творилися славнозвісні байки Леоніда Глібова, що навчали нас високої духовності, найвищих моральних цінностей, тут були написані найкращі твори для дітей. Щасливий сміх дітвори, радість, пісенність знаходимо ми у цих віршах. Кмітливість ,розум, мислення розвивають у дітей акровірші, загадки Дідуся Кенира.
Учні зуміли поєднати у святі усе: і поезії, яким уже близько двох століть, і сучасність. Працюючи над сценарієм, шестикласники вміло дібрали сучасні пісні, які перепліталися із поезіями Дідуся Кенира. Дівчата Яцейко Анастасія і Дмитерко Вероніка створили танцювальні композиції до пісень «Це зима...», «Дівчина-Весна», «Лише у нас на Україні».
Лише шестеро учнів у класі, а так багато вдалося зробити. Вони зуміли зачарувати школярів поетичним словом Дідуся Кенира, красою, мелодійністю сучасної української пісні. Молодці, діти!
Свіжістю, красою, змістовністю наповнили свято і презентація, створена педагогом - організатором Довгошиєю Н. В. і вчителем української мови і літератури Музикою О. В., а також виставка книжок, організована завідувачем бібліотекою Тиліпською З.І.    
І ми сьогодні теж заглянули у світлицю поета, побували в гостях у Дідуся Кенира, напилися води із його цілющого джерела, торкнулися серцем до краси природи, зрозуміли: любити людей – найбільша насолода.
Свято допомогло учням глибше пізнати красу поетичного слова Леоніда Глібова, відчути ту любов, якою було наповнене серце поета.
alt alt
                                                                        Вчитель української мови і літератури Музика О.В.
 
 
Свято "З Україною в серці"
15 лютого у Верхньобілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося загальношкільне свято вшанування воїнів АТО та учасників Революції гідності "З Україною в серці".
Історію ж бо пишуть на столі,
Ми пишемо кров'ю на своїй землі.
Ліна Костенко
Мета заходу: формування в учнів патріотичної свідомості, національної гідності, готовності виконання громадянського та конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів України.
Цей урок -  посвята учасникам АТО, які героїчно захищають суверенітет та територіальну цілісність України. Ми завжди пам'ятаємо своїх кращих синів, які ціною власного життя боронять рідний край і дають шанс нашій країні стати вільною, незалежною, європейською країною.
Ми зобов'язані знати свою історію, любити рідну мову, пісню, молитву. Вчити цього своїх дітей. І хоч не все ще добре в нашому домі, ми віримо в Божу ласку для України.
Нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна. Як птах фенікс вона відроджується із попелу, стає міцнішою, сильнішою. Після закінчення війни Україна отримає сильну армію, патріотизм на високому рівні, згуртовану націю, а Росія лише безіменні могили.
Якби не ви війна б дійшла до Львова, 
До Києва, Одеси і Карпат.
Не можна навіть підібрати слова
Як біди наші б множились стократ.
Ви наш герой, герой ви для Вкраїни,
Виборюєте землю для дітей
Вам слава вся і помішка дитини,
Ви не один такий серед людей.
Молітесь, діти України, 
за тих, хто на передовій!
Молітесь за чужого сина,
Щоб нас колись потішив свій!
Події останніх років змусили багатьох із нас переосмислити життєві цінності, посіяли в душу зерна небувалого патріотизму, любові до ближнього і до України.
alt alt
 
 «Свято закоханих сердець»

14 лютого у світі відзначають день святого Валентина, день усіх закоханих.

Свято прийшло до нас з Європи досить недавно, проте, впевнено завоювало своє місце серед інших визначних дат у календарі.

Особливо полюбляють цей день  школярі. У Лапаївській школі є традиція: займаються організацією та відзначенням дня святого Валентина учні дев’ятих класів.

Цьогоріч на сцені актового залу школи успішно було проведено захід «Свято закоханих сердець» учнями 9-Б класу під керівництвом класного керівника Фок Л.І., вокальним ансамблем школи та його музичним керівником Яцків Г.В.

Ведучі концерту розповіли глядачам про традиції святкування популярного дня в різних країнах світу. Учні декламували вірші сучасних поетів, а саме: Ліни Костенко та Володимира Сосюри, інсценізували таємну зустріч найвідоміших закоханих усіх часів Ромео та Джульєтти. Багато жартували, танцювали та співали пісень.

Усі учасники виховного заходу насолоджувалися атмосферою радості, позитиву та щастя. Любові, добра і миру бажають організатори свята всім людям!

  alt  

 

Незабутні враження від Тернополя
Коли в повітрі ще витає Різдвяний настрій, коли ще чути мелодійний дзвін колядок, учителі Сороки-Львівської ЗОШ І-ІІ ступенів Пустомитівського району 11 лютого відвідали величезну шопку, аналогів якої нема в жодному українському місті, – в Тернополі  у храмі Святого апостола Петра. Її розмір – 20 на 40 метрів. У церкві її встановлюють понад 20 років поспіль. Композиція біблійних фігур показує сценки з життя Ісуса Христа. Тут ціле селище на пагорбах із хатами, храмом, людьми та різними птахами і звірятами.
У центрі шопки, за традицією, – Пресвята родина і маленький Ісус. Цей вертеп цікавий ще й тим, що є в ньому рухомі фігури. Наприклад, віл і віслюк кивають головами, ангели прорубують у лісі дорогу, крутиться карусель, їздить потяг та рухається канатна дорога, запалюються і гаснуть зірки. Є штучна водойма з водяним млином, де плавають живі рибки. Також у шопці є опудала борсуків, оленів, білок і їжаків. Оскільки у церкві служать представники чину францисканців, у композиції представлений і небіблійний персонаж – святий Франциск, який б’є у дзвін, закликаючи до поклоніння маленькому Богові. 
Цікаво було дізнатися зі слів отця Арсенія, що дерев’яний каркас робив столяр, а рухомі фігурки майстрував отець Косма. Ні архітекторів, ні художників до створення вертепа не залучали.
Екскурсія додала незабутніх вражень, позитивних емоцій, усмішок та гарного настрою.
alt alt
 
Казка «по-новому»
10 лютого у Чишківській ЗОШ І-ІІІ ступенів четвертокласники показали виставу "Коза Дереза". Вистава ця була незвичною, бо мала особливий зміст і доповнення - потрібно не лише старатися мати друзів, але й бути другом. 
Сучасні дід і баба, внучка і коза по-новому передали важливі істини: важливо бути чесними, відкритим, товариським і добрим. Особливою прикрасою дійства стали веселі пісні. Глядачі могли побачити, як вередлива коза через свою поведінку викликала сварки і непорозуміння, тим самим наражаючи себе на небезпеку.
Дякуємо дітям, класному керівнику 4 класу Мусі Ірині Михайлівні за чудову виставу, яку вони підготували і показали не лише молодшим школярам, але й дітям, що ходять на підготовку.
alt alt
 
Ярмарок «Солодка валентинка» пройшов у Чишківській школі
14 лютого у Чишківській ЗОШ І-ІІІ ступенів  пройшов ярмарок "Солодка валентинка". Учні 6 класу разом з батьками і класним керівником Каїнською О.О. підготували для усіх охочих солодкі сюрпризи. На перервах можна було посмакувати солодощами домашньої випічки та пригоститися лимонадом. Варто зазначити, що ідея зробити ярмарок належать самим учням, вони активно долучалися до усіх приготувань, самі продавали і обслуговували «покупців». Куди підуть виручені кошти - шестикласники ще точно не знають. Можливо, це буде екскурсія чи поїздка.
alt alt
 
Чергова сесія районного Учнівського парламенту Пустомитівського ЦДЮТ
8 лютого в приміщенні Пустомитівського ЦДЮТ відбулася чергова сесія районного Учнівського парламенту, де учні обговорили плани на ІІ півріччя та вирішили долучитися до обласної акції по збору коштів на лікування учениці Сокальської ЗОШ №2 Віталії Ільницької.
Після сесії був проведений конкурс мініатюр «Парад професій», де кожен учасник мав за допомогою гумору розкрити тему обраної професії. Діти подали свіжі погляди на трактування кожної професії, дотепно та оригінально презентували свої мініатюри.
Журі одноголосно визначили переможців:
І місце – Ставчанський НВК І-ІІІ ст., Зимноводівська ЗОШ №2;
ІІ місце – Семенівська ЗОШ І-ІІІ ст., Давидівська ЗОШ І-ІІІ ст..
ІІІ місце – Мурованська ЗОШ І-ІІІ ст.., Лапаївська ЗОШ І-ІІІст.
Окремо відмітили оригінальність виступів учнів Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ст..і Містківської ЗОШ І-ІІІ ст..
 
Зустріч з соціальним працівником
З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки та вчителі ? 
6 лютого у Годовицькій ЗОШ І – ІІІ ст. відбулася зустріч учнів 7 – 9 класів з соціальним працівником Мудрак М.І. з Пустомитівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Мар'яна Ігорівна провела бесіду на тему « Безпека в Інтернеті». Діти з цікавістю слухали правила поведінки в Інтернеті та виконували тести « Що нового я дізнався про Інтернет».
З метою надання батькам і педагогам допомоги з питань захисту дітей від впливу шкідливої інформації соціальний працівник залишила перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет.
alt
 
3.02.17 в Оброшинській ЗОШ імені Лева Шанковського І-ІІІ ст. відбулося методичне об’єднання вчителів математики Зимноводівського освітнього округу.
Курилишин О.Т., старший вчитель вищої категорії, провела відкритий урок з алгебри в 7 класі на тему : « Розкладання многочлена на множники». Директор школи Антонів Л.В. та заступник директора з навчально-виховної роботи Савка О.В. відзначили творчий підхід вчителя до викладання матеріалу, насиченість уроку, використання ІКТ та різноманітних методів і прийомів викладання.
Завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти Пустомитівської РДА Щерба С.С. акцентував увагу вчителів математики округу на важливості поширення передового досвіду у викладанні предмета, ознайомив вчителів з новими нормативними документами щодо майбутніх реформ освіти.
Методист районного відділу освіти Стахарська М.М. наголосила на необхідності розвитку інтересу учнів до вивчення предмету та надала методичну допомогу вчителям з підготовки математичних олімпіад, турнірів.
alt alt
 
«Я – за безпечний Інтернет»
У зв’язку з відзначенням 7 лютого 2017 року у світі Дня безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету», у Скнилівському НВК «ЗНЗ І – ІІ ст. – ДНЗ» вчителем інформатики  Біляк О.В. та педагог – організатор  Керкало Г.В. було проведено ряд заходів для учнів молодших і старших класів, головною метою яких було визначення учнями позитивних та негативних сторін Інтернету та усвідомлення важливості  дотримання правил безпечної роботи в Інтернеті. В позаурочний  час учні 5 – 9  класів разом з педагогом – організатором  розробляли друковану продукцію до Дня безпечного Інтернету. Був виготовлений плакат, пам'ятки про правила безпечної поведінки в мережі Інтернет.
   Між учнями 9 та 7  класу пройшов диспут  на тему « Інтернет: за та проти, добро чи зло». Учні 8 класу брали участь у грі «Хто більше?», в рамках якої протягом певного часу записували якомога більше Інтернет - термінологій, учні 9, 7 класів брали участь у конкурсі «аналогія в роботі із Інтернетом»  та розв’язували кросворди та ребуси, а також давали відповіді на запитання про вплив Інтернету на їхнє життя. На уроках інформатики учні 7 – 9 класів створювали свою обіцянку, щодо безпечного користуванням Інтернетом.
Учні зробили висновки про «плюси» та «мінуси» мережі Інтернет,  інтернет – залежність, та як її уникнути, а також про важливість дотримання всіх правил розумного користувача Інтернету задля власної ж безпеки. 
 
 
3.02.17 в Оброшинській ЗОШ імені Лева Шанковського І-ІІІ ст. відбулося методичне об’єднання вчителів математики Зимноводівського освітнього округу.
Курилишин О.Т., старший вчитель вищої категорії, провела відкритий урок з алгебри в 7 класі на тему : « Розкладання многочлена на множники». Директор школи Антонів Л.В. та заступник директора з навчально-виховної роботи Савка О.В. відзначили творчий підхід вчителя до викладання матеріалу, насиченість уроку, використання ІКТ та різноманітних методів і прийомів викладання.
Завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти Пустомитівської РДА Щерба С.С. акцентував увагу вчителів математики округу на важливості поширення передового досвіду у викладанні предмета, ознайомив вчителів з новими нормативними документами щодо майбутніх реформ освіти.
Методист районного відділу освіти Стахарська М.М. наголосила на необхідності розвитку інтересу учнів до вивчення предмету та надала методичну допомогу вчителям з підготовки математичних олімпіад, турнірів.
 
Вечір пам’яті Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна)
                                                            Можливо треба було жити як всі,
                                                                     а я хотів інакшим бути завжди.
Два роки тому в автомобільній катастрофі загинув відомий український співак та шоумен Андрій Кузьменко. Щирий, справжній, веселий, найкращий та рідний друг для всієї України. Важко уявити, що його більше немає з нами. 
У Горбачівському НВК І-ІІ ст. відбувся вечір пам’яті Андрія Кузьменка. Учні 8 – 9 класів, під керівництвом педагога – організатора Микитки Я. М. та вчителя біології  Кунець В. М., згадали ім’я відомого земляка, який відійшов у вічність.
Це людина-свято, людина-душа, людина-друг і свій хлопець, який не мирився ні з чим і, на відміну від інших, говорив конкретно, точно і прямо. Кожна його поява на фестивалях перетворювалася на свято. Він однією фразою міг завести людей. 
Тільки зараз, після того як він пішов від нас, замислюємося над його словами, текстами його пісень і ми починаємо розуміти все сказане ним... Він любив свою країну та людей, змінював її на краще. Він допомагав бійцям в АТО, не афішувавши жодного свого кроку. Він був своїм рідним чуваком та доброю людиною. 
alt alt
 
Нарада-інструктаж відповідальних за реєстрацію випускників на ЗНО-2017 
1 лютого 2017 року у актовому залі відділу освіти Пустомитівської РДА відбулася нарада-інструктаж відповідальних за реєстрацію випускників на ЗНО-2017. Проводив нараду відповідальний за проведення ЗНО в районі А.Я. Нагірний. 
Основний акцент було зроблено на особливостях проведення цьогорічного ЗНО. В ході зустрічі наголошено на важливій ролі інформаційно-роз’яснювальної кампанії, головною метою якої є інформування громадськості, надання абітурієнтам роз’яснень з питань, що стосуються процедури проходження тестувань. Зокрема, було наголошено на таких аспектах цьогорічного ЗНО:
- 06 лютого – останній день здійснення оплати за пробне ЗНО-2017. Платежі, сплачені після 06 лютого, не зараховуються.  У 2017 році пробне ЗНО відбудеться 1 та 8 квітня.
З  06.02 по  17.03  проходитиме реєстрація на участь в ЗНО-2017.
Важливо! Результати ЗНО з трьох предметів для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року зараховуються як результати ДПА:
1) українська мова (обов'язково)
2) математика або  історія України (період ХХ - початок ХХІ століття)
3) один навчальний предмет за вибором випускника
Перед початком реєстрації випускникам ЗНЗ (абітурієнтам) необхідно:
визначитись щодо вступу у ВНЗ 
ознайомитись з документами (правила прийому до ВНЗ, Порядок проведення ЗНО тощо)
вибрати предмети для ДПА, для ЗНО             
Комплект документів  для реєстрації на ЗНО 2017, які випускник повинен подати відповідальному за реєстрацію у ЗНЗ, має містити: 
- Заповнену реєстраційну картку;
- копію паспорта (або свідоцтва про народження - для осіб, яким на 01.09.2016 не виповнилось 16 років, або іншого документа, зазначеного в Порядку реєстрації (розділ IV Порядку проведення).
  
alt
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пам'ять про подвиг житиме повік
Під Крутами квіти, «Реквієм»- спів...
                                            Пам'ятай, Україно, патріотів-синів!
     
В усі часи славні сини українського народу боролися за право на самовизначення і можливість жити у власній державі. Однією з героїчних, проте й найтрагічніших сторінок української історії є бій під Кругами. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та  незалежність України. З метою розширення знань учнів про ці події,  виховання почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу  в Милятичівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено ряд заходів.  
Учнівське самоврядування провело усний журнал «Крути – трагедія, гордість України» для учнів 9-11 класів. Старшокласники з гордістю розповідали про подвиг 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, які, вступивши в нерівний бій із добре озброєним і вишколеним противником, стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію. Учитель історії Мочерад З. М. підсумувала, що у масштабах всесвітньої історії ця битва, може, й незначна, її важко назвати зразком військового мистецтва, однак для нас вона є символом нескореного духу нашої нації. Класними керівниками 5-11 класів проведено уроки пам’яті «Під Крутами пішли в безсмертя», виховні години «Волі народної дзвін», «Крути – біль мого народу». Сухими словами історичних документів, полум’яними рядками поетів школярі розповідали про цвіт нашої нації, про подвиг 300 хлопчаків, майже дітей, які пішли в безсмертя прямо зі студентської аудиторії чи шкільного класу, про молодих лицарів, які далекого січневого ранку заступили собою ворогам шлях до Києва.
Пошана Героям Крут знайшла свій вияв у серцях і душах кожного вчителя та учня школи. Пам'ять про подвиг житиме повік.
alt alt
 
Прощання з Колядою
Веселе проживання п’ятниці – це один із фрагментів планування освітньо-виховної роботи з дітьми дошкільного закладу протягом тижня. Саме в цей день дошкільники мають змогу займатися улюбленими справами – малювати, ліпити, творити, співати, танцювати, влаштовувати концерти для іграшок та друзів. А цієї п’ятниці у нас відбулося Прощання з колядою. Ведуча святкового дійства Люба Лисяк запросила дітей до господи: «В святковий цей ранок,- щасливу годину, Різдво проводжає велика родина!» Усі дітки, від наймолодших  до найстарших, проводжали Коляду своїми виступами. Кожен представив свій варіант відвідин Господині. Ясельнята вінчували та колядували «Ладки, йдемо на колядки», старші пригадали якими стравами частували їх на Святвечір та запросили до столу Дідуха, діти молодшої групи прогортали дорогу для Вертепу у хороводі «Ой, мете сніжок, мете», і посівальник приходив з зерном-пшеницею, і щедрувальниці завітали в гості із щедрівками. Всього було! А на завершення Господиня частувала усіх свіженькими пампушками! 

alt alt
Героям Крут присвячується
У Пасіки-Зубрицькій ЗОШ І-ІІ ст. до дня пам’яті борців за волю України, полягли під Крутами у січні 1918 року відбувся виховний захід на тему « От де, люде, наша слава, слава України»
Учні школи переглянули фільм, віршами та розповідями згадали про героїчний вчинок юнаків,хвилиною мовчання згадали їхню світлу пам’ять, виконали Гімн  України.
Ті вірші, які пролунали були заборонені а могили стерті з лиця землі. Та пам’ять народу не зітреш і не зруйнуєш… Були запалені поминальні свічки.

alt alt
День Соборності України
День Соборності України – це велика урочиста, єдина у своєму роді історична маніфестація братерства українського народу, бо вперше за шістсот років був зроблений крок до об’єднання більшості етнічних земель в єдину Українську Соборну державу.
Збулося на мить те довічне прагнення нашого народу. Збулося те, за що страждали і гинули, боролися і вболівали мільйони синів і дочок України впродовж років, десятиліть, століть.
У Пасіки-Зубрицькій школі була організована акція «Міст єдності», а саме учні 8-9 класів синьо-жовтою символікою, використовуючи стрічки, прикрасили міст який переходить через залізничний переїзд та проведена тематична лінійка.
Нехай єдність, сила і воля утверджують державність нашої єдиної України.
 
Шматок землі, ти звешся Україною.
Ти був до нас. Ти будеш після нас.
Ліна Костенко
День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно – Української Народної Республіки,  що відбулося 1919 року. 
З метою  формування національної свідомості учнів та виховання в них почуття патріотизму  та з нагоди відзначення Дня Соборності  в Милятичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів організовано та проведено ряд заходів: урочиста лінійка  «Подія, що пережила час», єдиний урок патріотизму «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг», виховні години «Славетні імена України», «В єдності - сила», «Великі творці Соборності». На уроках  української літератури були проведені поетичні хвилинки «З Україною в серці». Вчителі  історії спільно з бібліотекарем організували тематичну виставку літератури «Соборна Україна: від ідеї до сьогодення».
Учасникам вдалося головне -  усвідомити те, що лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети.  

alt alt
Дізнаємося про можливості навчання за кордоном
25.01.2017 року у Пустомитівській ЗОШ №2 імені Василя Кучабського відбулася зустріч учнів 10-11 класів з представником Варшавського Університету фінансів та управління. 
У цікавій та доступній формі представниця університету розповіла про можливості навчання за кордоном для українських студентів, за допомогою презентації показала перспективи для тих, хто навчається у Польщі. Особливо корисною, на думку учнів, була інформація про ринок праці, найактуальніші професії, а також поради щодо того, як обирати факультет та спеціальність. Поза увагою гості не залишилось жодне запитання, яке цікавило учнів.
Крім того кожен присутній отримав брошуру з детальною консультацією щодо вступу та навчання і контактами представництва університету в Україні. 
alt
 
День соборності України в Лисиничівській ЗОШ І-ІІ ст.
У сьогоднішніх процесах оновлення, повернення народові його історичної пам’яті, відродження національної самосвідомості особливу роль повинно відіграти об’єктивне висвітлення історичних подій, що пов’язані з формуванням і становленням української державності. 
Одна з таких подій – «Акт злуки», проголошення соборності України, об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919р. 
З цієї нагоди в Лисиничівській ЗОШ І-ІІст. було проведено урочисту лінійку,  продемонстровано документальний фільм та відеосюжет інформаційного характеру. Завдяки вчителю історії Думі Галині Іванівні школярі та педагоги мали змогу фрагментарно переглянути весь історичний шлях, пройдений нашим народом, та віддати належне цьому першому переможному взірцеві вікового прагнення українського народу до національної державності і возз’єднання.
alt
 
СИЛА НАЦІЇ В ЇЇ ЄДНОСТІ
Ніхто нам не збудує держави,
                                                                         Коли  ми самі  її не збудуємо,
                                                                            І ніхто з нас не зробить нації,
                                                          Коли ми самі нацією
не схочемо бути.
 
В.Липинський
 
Символічною акцією «Міст єдності» учні та вчителі Зимноводівської ЗОШ №1 відзначили 98-річницю Акту злуки ЗУНР і УНР. Жовто-блакитні стрічки тріпотіли у руках школярів під час виконання Гімну України. А лунке «Слава Україні»  -  «Героям слава» об'єднало усіх юних українців.
Пов'язані стрічки підтвердили  нашу шану історичній  справедливості і  підтримку боротьби України за свою незалежність і суверенність.
alt
 
Цілі століття українці були роз'єднані, розділені між різними державами. Скільки зусиль і часу потрібно було Україні аби стати незалежною і єдиною.
День Соборності України - свято втілення мрій про єдність. Ця подія засвідчила: українці окремий народ, який хоч і був довгі роки розділений, не змішався з іншим, не втратив свого самоусвідомлення.
Тож не дивно, що в незалежній Україні День Соборності відзначається офіційно і має свою традицію.
Учні Семенівської ЗОШ І-ІІІст. провели акцію “Міст єдності”, де прикрасили синьо-жовтою символікою, використовуючи кульки, стрічки, прапорці міст на р.Щирка, а також взялися за руки, щоб згадати про “живий ланцюг”, який був організований 21 січня 1990р. між Києвом і Львовом.  
alt alt
Заступник директора з виховної роботи Бердей О.І.
 
День Соборності України у Нижньобілківській ЗОШ І-ІІ ступенів
З метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення зі ст.20 Конституції України, виховання патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики, виявлення інтересу до вивчення історії України 23 січня у Нижньобілківській ЗОШ І-ІІ ступенів були проведені:
- єдина інформаційна година ,,Національна єдність – запорука державності України,, (вчитель історії Чемоданова М.Р.);
- уроки-бесіди ,,День Соборності України,, (1-4 кл, вчителі початкових класів Войтович Г.М., Мицько Р.Т.,Білецька І.М.);
- тематичний урок ,,Соборна Україна-ідея єдності українських земель,, (5-7 кл., вчителі  Трошина Л.М., Скаліш З.М.);
- виховна година ,,Співаймо славу тій події і тепер: до Дня Соборності України,, (8-9 кл. вчителі Лех Н.М., Кіндрат О.М.).
Епіграфом цього дня у школі були слова української поетеси Ліни Костенко:
Шматок землі , ти звешся Україно.
Ти був до нас. Ти будеш після нас.
Педагог-організатор провела із школярами вікторини:
- ,,Що я знаю про свою державу,, ,
- ,,Що я знаю про національну символіку,, ,
- ,,Що я знаю про героїв України,, .
Діти читали вірші про Україну, розповідали легенди про народні символи вербу і калину, ластівку і соловейка, співали патріотичні пісні. Потім переглянули відео ,,Акт Злуки УНР та ЗУНР,, , ,,День Соборності –перше свято,,.
Учителі української мови  Мельник Н.Г та Ривак Г.І. запропонували учням написати творчі роботи   на тему:,, Яким я бачу майбутнє моєї держави,,.
Після учнівський і вчительський колективи провели акцію ,,Міст єдності,,. Діти прикрасили сільський міст синьо-жовтою символікою, виконали Гімн України і промовили молитву  за мир і спокій у державі Україна.
Проведені заходи були спрямовані на виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, поваги до минулого українського народу, утвердження демократичних цінностей.
alt alt
 
В ШКОЛІ ВЕРТЕП
Чи задумувалися ви над тим, що таке вертеп, що означає він, який глибинний зміст він несе? Тож, пропонуємо зануритися у містерію Різдвяного вертепу.
Вертеп — це молитовне прославлення Бога через театральне дійство, яке представляє Різдвяну містерію. Саме слово “вертеп” означає печеру, ясла, у яких був народжений Ісус Христос. Одна з найкращих оздоб Різдва — вертепні дійства. Не зважаючи на занепад старих традицій, вертепи залишаються улюбленими формами мистецького вираження різдвяної радості. Це — театр, у якому тимчасово акторами стають усі охочі. Це — дійство, яке відображає дитячу щирість та зрілу віру. Вертеп — це своєрідний простір, якого не торкається час. Це одна з найкращих різдвяних традицій, яку ми зберігаємо з року в рік.
Учні 6 класу показали гарне вертепне дійство в стінах рідної школи. Здавна люди з вірою, надією та повагою ставилися до таких «віщунів» добра і щастя. Тож, юні колядники щиро виспівували свої вірші-молитви, прославляючи Господа і бажаючи усім любові, гармонії та усіх життєвих благ. Так, першими вклонитися втіленому Богові прийшли пастухи, яких сповістив Ангел. За ними – волхви (східні мудреці), які дізналися про диво з появи на небі незвичайної зірки, названої Вифлеємською.  А завершилася вистава традиційними колядками і різдвяним привітанням  – «Христос народився! Славімо його!».
Не забули й про  молитву за захисників рідної землі, які в окопах мерзнуть на війні,  та тих, які відійшли у вічність.
Коли вночі у дім, квартиру, хату
Прийде Різдво, ялинка і вогні -
Згадай хоч на хвилину про солдата, 
Який в окопі мерзне на війні. 
 
Який своє Різдво зустріне в полі
Під кулі свист і вітру коляду…
Хай спогад твій йому тамує болі, 
Хай щира згадка піднімає дух, 
 
Бо в цьогорічнім році щастя й туга
Змішались в датах, цифрах, іменах…
Яке ж Різдво без батька, сина, друга…
Які ж свята, коли іде війна. 
 
І в час, коли годинник цокне в тиші
Й по вінця буде келих. Щастя… сміх…
Не говори тостів хвалебно-пишних, 
А помолись за мертвих і живих. 
 
Коли ти сядеш за різдвяний стіл, 
Щоби спожити ці дари Господні, 
Згадай за тих, хто в люту заметіль
Орду московську стримує на Сході
 
Молись за них і їхніх матерів, 
Чия кутя окроплена сльозами, 
За діточок, що звуть своїх батьків, 
Припавши до заплаканої мами. 
 
Прохай у Бога ворога спинить, 
Щоби він «Гради» замовчати змусив, 
І воїни відчули б хоч на мить
Великий день Народження Ісуса.
alt alt

На різдвяних канікулах

Під час зимових канікул учні 9-го класу Наварійської ЗОШ І-ІІ ст. здійснили краєзнавчу екскурсію у м.Львів, де відвідали „Різдвяний ярмарок” в дерев’яних будиночках – першою асоціацією, яка з’являється у людей при згадці Львова під час Різдва. Традиційний ярмарок – на зразок тих, які працюють у найбільших містах Європи. 220 модульних дерев’яних будиночків, кожен із яких прикрашений святковими атрибутами та світловою ілюмінацією. Учні мали змогу вивчити та роздивитись гастрономічну та сувенірну продукцію, виготовлену руками наших народних майстрів із традиційними різдвяними елементами. Діти оцінили красу головної ялинки Львівщини, скуштували традиційні смаколики та відчули святковий настій наступаючих різдвяних свят, у їхніх серцях залишилися приємні спогади про поїздку у м.Львів. 
Екскурсія проходила під супроводом класного керівника Кози М.І., педагога-організатора Гамар Л.Д. та психолога Клима С.В.. 

alt
Новий рік, Різдво, канікули! Очікування дива і казки – ось найяскравіші прикмети святкової зими для кожної дитини. А ще – ялинка. Незвичайна, прикрашена цікавими іграшками, солодощами, ангелятами.
Найкрасивіша  ялинка цього року у дітей спільноти «Віра і Світло» церкви Успіння  Пресвятої Богородиці м. Пустомити. Волонтери (учні Пустомитівської ЗОШ № 1, Семенівської ЗОШ, Пустомитівської ЗОШ №2, працівники районної ПМПК)  приготували для дітей з особливими освітніми  потребами незвичайні ялинкові прикраси. Кожен випік солодкі коржики у вигляді зірочок, метеликів, сердечок та інших фігурок, а  також подбав по солодкий декор для своїх прикрас.  А 4 січня під час незвичного майстер-класу усі разом прикрашали солодощі і дарували їх ялиночці та один одному. Є на нашій ялинці черепашки і рибки, квіточки та яблучка, зірочки і місяці. 
Довго в кімнатах катехитичної школи лунали колядки, віншування та дитячий сміх. Це діти, сповнені духом Різдва, бажали один одному та усім  нам веселих свят, миру, тепла і розуміння.  
Різдвяна зірка на небо вийде, 
Малий Ісусик до діток прийде. 
Малий Ісусик – Божа Дитинка. 
Буде Святвечір, буде ялинка,
Буде колядка в кожній хатині -  
Настане втіха на Україні.
Христос Рождається! – Славімо Його!

alt alt
Новий 2017 рік «Новорічна казка»
В Кротошинській ЗОШ І – ІІІ ступенів були організовані новорічні святкові заходи для учнів, вчителів та батьків школи, які принесли новорічне диво в життя всіх учасників.
28 грудня була проведена новорічна програма для початкових класів, яка складалася з інсценізованої новорічної казки, яку підготувала Шимечко Л.П. – вчитель 1 класу. Неповторні новорічні костюми, артистизм учасників та дитяча зацікавленість зробила дійство новорічною казкою на якій вручав подарунки сам Дід Мороз зі Снігурочкою.
29 грудня відбулося новорічне свято для старшокласників яке організувало учнівське самоврядування. Учні підготували чудову новорічну виставу «Попелюшка». Невпізнанними були король, принц, принцеси. Глядачі тепло вітали учасників оплесками. 
Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно,  адже всі люди в душі є мрійниками.

altaltalt
                                                                                         Завуч з виховної роботи
                                                                                                  Качмарек Н.І.
 
28 грудня відбулося урочисте святкування 30-річного ювілею Звенигородської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні і педагогічний колектив підготували святковий концерт «З Різдвом у серці»
Старшокласники під керівництвом педагога-організатора Зінчин М.Б. показали усім присутнім чудову виставу «Ніч перед Різдвом», учні середньої школи  (керівники: Устенна Н.М., Хомин О.М.) - «Вертепне дійство», молодші школярі засіяли житом і пшеницею на добрий початок Нового року в житті школи та кожного зокрема. Усіх порадували також чарівні пісні у виконанні фольклорно-етнографічного ансамблю «Берегиня» (керівник Кірничук В. С.) та веселі танці танцювального ансамблю «Дзвіночок» (керівники: Олійник Р.А та Дребота А.М.).  
Розділити радість небуденної події прибула велика кількість поважних гостей, серед яких перший директор Звенигородської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ферштей Василь Васильович, голова Звенигородської сільської ради Толопко Наталія Андріївна, депутат районної ради Читайло Степан Степанович, директор музичної школи Даньківський І.І. та духовні отці парохії. 
Багато чи мало – 30 років? Начебто вже не одне покоління випускників, а з іншого боку -  багато ще попереду. Кожна школа має свою історію і перспективу. 
Під час свята директор школи Морикишка Марія Богданівна презентувала гостям Літопис Звенигородської школи від найдавніших часів і до сьогодні.
«Наша школа може гордитися і своїми випускниками, і висококваліфікованими педагогами, і спортивними й інтелектуальними успіхами школярів, – зазначає директор Марія Морикишка. – Але для вдосконалення, повірте, завжди роботи вистачає...». 
Сьогодні в нас велике свято,
Сьогодні школи ювілей!
Вже 30 років вона радо
Стрічає вчителів, батьків, дітей. 
Школа не може бути простою будівлею, яку достатньо басити чи знати про її існування. Це – справжній храм знань, у якому має вирувати цікаве і захоплююче життя. І саме учні й учителі перетворюють звичайну будівлю на особливий — вируючий, шумний, але добрий будинок, де з кожним роком одні стають розумнішими, інші — мудрішими і всі разом — ближчими й ріднішими один з одним.
   altalt alt  
Ми ідемо до Вас з колядою
Новий рік. Різдвяна ніч. На землю спускається справжнє диво. За вікном чути святкові колядки, чарівні дзвіночки вертепу… До Зимноводівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 з колядою завітали учні 3-Б класу разом з класним керівником Онишко Л. Р. Діти з великою любов’ю відтворили дійство Різдвяної ночі.  До господарів дому завітали дівчатка-ангели, які сповістили дивну новину. Прийшли колядники з цікавими розповідями, легендами, привітаннями. Персонажами вертепу були царі, пастушки, цигани, коза, чортик… Вчитель залучила до дійства також учнів 7-Б класу (господар і господиня), що дуже здружило школярів. 
Особливого шарму заходу надали чудові декорації: хата, ялинка, дідух, по-різдвяному накритий стіл, пампушки… Значну допомогу в організації свята надали батьки. 
Усіх присутніх господарі пригостили смачними пампухами. А на завершення святково прозвучала коляда. 
alt alt alt
Проект РУП Мурованської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Моя допомога воїну АТО»
Напружена ситуація в нашій країні вимагає рішучих дій від дорослих, та не залишила байдужими дитячі серця. Рада учнівської Палати нашої школи розробила проект «Моя допомога воїну АТО».
Діти спільно з батьками збирають теплі речі, ліки, консервацію, засоби гігієни, солодощі та багато інших потрібних речей. Молодші школярі виготовляють листівки, пишуть листи в зону АТО.
Усвідомлення школярами того, що великі справи починаються із маленьких вчинків, призводить не лише до конкретних дій, але й до набуття позитивного досвіду громадської співучасті.
Зараз, саме зараз, ми повинні показати свою підтримку тим, хто не бачить ні сну, ні відпочинку. Тим, хто кожен день чує свист куль і снарядів, бачить смерть своїх друзів. Лише відчуваючи нашу підтримку, вони продовжують боротьбу, бо знають, що за ними стоїть народ України. У цей період, коли Україна відзначає Різдвяні свята, воїни змушені боронити її від загарбника. Наша невеличка підтримка і добрі слова додають їм сил і вселяють віру у перемогу над ворогом.
26 грудня 2016 року гостинці для воїнів ми передали депутату Львівської обласної ради Уляні Дорош, яка повезе їх у зону бойових дій.

altaltalt
 
Учні Мурованської ЗОШ у ролі Святого Миколая «Миколай приходить до кожного»
Наближаються свята, час коли найбільше хочеться уваги і тепла. Час для маленьких чудес і добрих діл.  
На засіданні Пустомитівського районного учнівського парламенту учні вирішили завітати із подарунками від Святого Миколая у Львівський геріатричний пансіонат.
В будинок пристарілих найчастіше попадають ті, хто на якомусь життєвому етапі лишився без близьких людей, в кого якимось чином перервався зв’язок з родиною. Літні, як діти. Вони так само щиро вміють радіти і так само потребують особливої уваги.
23 грудня 2016 року п’ять шкіл Пустомитівського району (Мурованська, Семенівська, Чишківська, Старосілька ЗОШ та Ставчанський НВК) відвідали самотніх бабусь і дідусів. Діти підготували невеличкі подарунки для стареньких, кошти на які кожен збирав у своїй школі.
Від Мурованської ЗОШ представниками Святого Миколая були: педагог-організатор Борух Мар’яна Едвардівна, Сільник Соломія (учениця 10 класу), Капустяк Христина та Дем’ян Юля (учениці 6 класу).
Солодкі подарунки, невеличкий концерт та святкова атмосфера – усе, аби подарувати радість стареньким.
Діти робили усе, аби бабусі і дідусі почували себе як вдома та повірили у зимове диво.

alt alt
«Дівчина з косою, як трава з росою»
Грудень приносить нам багато чудових народних свят. З метою виховання у молодших школярів почуття прекрасного, естетичних та етичних норм поведінки вчителі 2-А та 2-Б класів Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст. Кузь О.Ф. та Микитка С.А. зробили спробу повернути в життя один призабутий звичай – вшанування дівочої коси.
На виховному заході, методоб’єднанні вчителів початкових класів були присутні Хома Н.Л. (Сердицький НВК) та Ригель Б.Б. (Дмитрівська ЗОШ І-ІІст.), батьки другокласників.
Розпущене, вільне волосся, прикрашене віночком було ознакою безтурботного життя дівчаток. Багато віршів про дівочі коси читали хлопчики Панчишин Маркіян, Кузів Назар, Кійко Мирослав, Гула Станіслав, Терлецький Віталій, Митник Дмитро, Вовк Давид, Зубрицький Тарас, Костіков Олександр, Панас Назарій; розповідали разом з дівчатами прислів’я і приказки Мельниченко Іван, Білий Степан, Герич Олександр, Гавриш Андрій, Збудовський Максим, Каськів Віктор, Думас Данило, Теліщак Назарій.
Ступинець Роман, Кінзерський Кирило, Мисько Олег розповідали, які квіти і стрічки вплітають до кіс дівчата. 
Дівчатка презентували себе, танцювали, робили зачіски лялькам, а на екрані вчитель інформатики Войцеховська-Штаблава А.М. демонструвала зачіски з кіс стародавні та сучасні. 
Горбачевська Христина, Мозоль Настя, Колосівська Вікторія, Луців Яна, Онишко Дарина, Тибінка Інесса, Фітьо Ірина, Гринів Марія-Зоряна, Базилів Анна-Ліза давали поради, що робити, щоб волосся було здоровим і красивим. Цими порадами можуть скористатися і мами. Хома Олеся розповіла про звичай прикрашати голову квітами. Мозоль Анастасія підкреслила, що чим дорослішою ставала дівчина, тим ретельніше вона доглядала своє волосся.
Власницею найдовшої коси стала гостя свята, учениця 3 класу Олексієнко Євгенія, друге місце у першокласниці Пеприк Ірини, а третє місце розділили Вовчанська Христина, учениця 2-Б класу, та Горак Віталіна, учениця 4 класу.
Усі присутні і гості, і батьки, і діти переконалися, що коси дівочі – це справді гарно і дуже сучасно.
Разом з батьками учні співали українські народні пісні. І діти, і батьки були одягнені у вишиванки, від розмаїття кольорів  і вишивок додавалося святкового настрою. 
Директор школи Пижик Г.М. подякувала організаторам, учням 2-А і 2-Б класів, батькам і гостям за таке чудове свято.
Сподіваємося, що після цього свята у нашій школі побільшає дівчат з розкішними косами.

alt alt
 
Кузь О.Ф.,
 вчитель початкових класів Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст..
 
Профорієнтаційна екскурсія у SoftServe
Наприкінці минулого тижня учні 9-11 класів Ямпільського НВК разом з класними керівниками здійснили досить цікаву і неординарну екскурсію в ІТ-компанію SoftServe, а саме у головний офіс компанії, що знаходиться на вулиці Садовій у Львові. 
SoftServe - це найбільша глобальна IT-компанія з українським корінням, яка спеціалізується  на розробці програмного забезпечення та консультаційних послугах. З 1993 року SoftServe постачає нові продукти на ринок, допомагає бізнесові інноваційно розвиватися. Компанія співпрацює і з великими світовими корпораціями, і з перспективними стартапами. Їхні офіси представлені у всіх куточках світу, а розробницькі центри розміщені у Центральній і Східній Європі (8 країн, 28 найбільших міст). 
Біля входу нас зустріла приємна молода дівчина Таня, представник відділу управління персоналом, яка і провела нам екскурсію. Спочатку нас запросили до конференцзалу, де ми познайомились і переглянули презентацію про саму компанію. Далі мали змогу поставити запитання, які нас зацікавили. Після цього екскурсовод показала нам весь офіс. Учнів захопила тепла, невимушена і дуже приємна атмосфера, яка там панує. 
Одна з найголовніших цінностей компанії – її працівники. Тут їх поважають, мотивують, піклуються і, звичайно, цінують. Кожен офіс облаштований сучасними спортзалами, вишуканими конференцзалами, затишними кімнатами відпочинку. Нас з учнями вразив простір, який візуально збільшується за рахунок прозорих скляних стін і дверей. 
Мета нашої поїздки - підвищити мотивацію учнів старших класів до навчання. Адже для того, щоб працювати в такій успішній компанії, треба насамперед добре вчитися, багато читати, вивчати іноземні мови і, звичайно, мати велике бажання розвиватись як особистість. Вважаємо, що частково нам вдалось досягти поставленої мети, оскільки наші учні ще довго обговорювали цю поїздку і ділились враженнями від побаченого та почутого. А ми, учителі, бажаємо своїм учням у майбутньому стати співробітниками такої компанії, втілити у життя свої мрії, професійні амбіції. І тоді наша місія буде остаточно виконана. Завдячуємо нашій випускниці Кошик Оленці у сприянні в організації екскурсії.

alt alt
О.В. Пясецька, Г.І. Петрів
класоводи 9 і 10 класів
 

Подарунки воїнам АТО

Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Воїнам потрібні увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей.
Свою увагу, тепло і підтримку в цей складний час дарують захисникам Вітчизни і учні Зимноводівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. До Дня Св. Миколая діти написали воїнам АТО листи, намалювали малюнки, власноруч виготовили обереги, разом з батьками підготували подарунки. Волонтери с. Зимна Вода передадуть усі зібрані речі нашим захисникам. Тепло дитячих сердець зігріватиме їх у холодні зимові вечори. 
alt alt
 

"Права людини - над усе!"

9 грудня в Підберізцівському НВК І-ІІІ ступенів Пустомитівського району відбулася конференція, присвячена Міжнародному дню прав людини. У ній брали участь учні 9 класу. 
На конференцію учні підготували проекти, у яких розглянули історію права, види свобод і обов'язків, а також  права громадянина України. Творчі групи підготували реферати, стінгазети, презентації. 
Мета цієї конференції - підготувати учнів до активного життя у правовій державі, де знання своїх прав, уміння їх реалізувати та захистити є нормою для кожної людини.
 Вчитель правознавства Піта Н.Ю.


alt alt

Зустріч з волонтерами та учасниками бойових дій у зоні АТО

14 грудня 2016 року з метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни у Підберізцівському НВК І-ІІІ ступенів відбулася зустріч з волонтерами та учасниками бойових дій в зоні АТО. 
«Діти будьте сильними фізично і духовно, - сказав Коробка Юрій Васильович – учасник бойових дій в Афганістані , - саме такі потрібні нашому народові сьогодні». Учні сиділи й з надією у серці слухали розповіді волонтера  Павлюка Володимира та бійця із зони бойових дій, водія БМТ Юрія  і заступника начальника польової комендатури Розвадовського Петра. Думки тривожили серце. І згадалася історія України, її народу, війни, захист неньки України. Що допомогло їм вистояти, боротися, перемагати. Так, сила духу, в першу чергу. Але, звичайно, любов до України, прагнення захистити її національну гідність.
Та чи вистоять наші бійці без допомоги волонтерів? Звичайно, ні. Саме волонтери стали цією опорою в порятунку. Вони допомогли зрозуміти: в єдності наша сила. Учні передають хлопцям листи зі словами подяки за захист Батьківщини, зібрану допомогу -2051 гривень та прохання якнайскоріше живими і здоровими повертатися додому з перемогою. 

alt alt
Педагог-організатор Довгошия Н.В.
 

Тиждень англійської мови

З 12 по 16 грудня в Звенигородській ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя англійської мови Олійник І.В. пройшов тиждень англійської мови. Наш девіз: «Language is the key to the heart of people». Мова – ключ до серця людей. 
Знати іноземну мову важливо для кожного в умовах сьогодення. Англійська мова відкриває великі можливості і перспективи. Тому важливо зацікавити учнів до її вивчення. 
Маленькі школярі взяли участь в веселому конкурсі «The ABC party”, розучували англійські вірші, римівки, пісні. Старшокласники підготували проекти англійською мовою: «Christmas», «English language». Незабутнім для всіх став день Шекпіра: конкурс читання поезії та сонетів Шекпіра англійською мовою, розв’язування кросворду «Ромео та Джульєта», а в підсумку перегляд відеофільму.


alt alt

 

МИ ПИШАЄМОСЯ ВАМИ

«Цими днями, а саме 6 грудня, ми відзначали славну 25-ту річницю Збройних Сил України.
Це  -  свято чоловіків, юнаків,які відслужили в армії, і тих, хто про це тільки мріє. Ми раді вітати на нашому святі односельчан, які були учасниками АТО, а сьогодні завітали до нашої школи, щоб розповісти про військові будні» -  з такими словами звернувся директор Ямпільського НВК Дума М.І. до усіх присутніх в актовому залі.
Ведучі учні свята зробили невеликий екскурс у минуле нашої армії.
Важким і тернистим був шлях із сивої давнини і до сьогоднішніх днів. Протягом віків численні вороги, ніби змовившись, тільки те й робили, що шматували українські простори, серце і душу України. Починаючи з князів і закінчуючи сьогоденням,воїни забезпечують мир, спокій та злагоду.
Учні з захопленням слухали пісні, які прозвучали у виконанні ансамблю хлопців, а також дуету Борчук А. та Періг А. та сольний номер Переворської О., а ще читали власну поезію учні 7 класу.
Після закінчення концертної програми, яку підготовила педагог-організатор Кінаш Галина Володимирівна, до школярів звернулися учасники АТО Цолта В. та Білавчук П. Вони розказали про будні військової служби.
А ще учні ставили багато запитань, цікавилися побутом солдатів на передовій, видами зброї, якими користувалися в АТО.
Надзвичайно хвилюючі враження залишилися в школярів та вчителів після закінчення виховного заходу. І ми віримо, що маючи таких захисників, наше українське небо буде мирним і безхмарним.
Україно моя!
Ти не вправі тих хлопців забути, -
Їх стежки пролягли, 
Наче зморшки, до твого чола.
Побратими мої! 
Ви не вправі тих хлопців забути,
Бо жива Україна, і правда на світі жива.

alt alt
 

Команда переможців

Команда учнів Ставчанського НВК, очолювана вчителем історії та правознавства  Колодій Ольгою Іванівною, успішно виступила у ІІ турі всеукраїнської олімпіади з історії та правознавства.

Зокрема, Панахид Іванна, учениця 11 класу, стала переможцем серед учнів 11 класу з правознавства і зайняла ІІ місце з історії.
Учениця 10 класу  Панахид Олена стала переможцем олімпіади з правознавства та друге місце з історії.
Учениця 9 класу Жолдак Богдана зайняла друге місце на олімпіаді з правознавства.
Вітаємо призерів та бажаємо нових перемог!!! 
alt alt

 

«Мойсей в гуцульській свиті»

«Іван Франко – могуча сила…»  – такими словами розпочався виховний захід «Мойсей в гуцульській свиті» в Оброшинській ЗОШ, присвячений 160-річчю від дня народження письменника-патріота. Учні 9-Б класу разом з учителем української мови та літератури Л.І. Дмитрик та класним керівником О.В. Магалою підготували дійство, щоб ще раз вклонитися Каменяреві за його подвижницьку працю і поступ у виборюванні незалежності України.
Ведучі Діана Бойко та Владислав Гук розповідали про важливі моменти життя Івана Франка : сім’ю, дитинство, навчання, боротьбу, творчість, арешт, кохання…
Учні декламували вірші поета. Звучали пісні «Човен», «Чого являєшся мені у сні?», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Ой де тая стежечка», які виконували Марія Витрикуш, Іринка Багрій, Марія Сас, Йосип Цимбала, Миколка Матола, Юстина Мотрук під супровід гітаристів Тараса Снєди та Володимира Семанишина.
Наприкінці свята прозвучала пісня «Не пора, не пора, не пора» у виконанні всіх учасників заходу. Заступник директора з ВР Дмитрик  Л.І. закликала глядачів читати  твори Великого Каменяра та виконувати його заповіт «Нам пора для України жить».
Ірина Карп’юк,
учениця 9-Б класу

alt alt

 

13 грудня – День святого Андрія Первозванного

Це передноворічне свято відзначається ще з часів Русі. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові і доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу. Напередодні свята зазвичай проводили андріївські вечорниці. Відбулися вони і в Сороки-Львівській ЗОШ І-ІІ ступенів Пустомитівського району Львівської області. Чудовий виступ підготували учні 2 класу з класним керівником П’ясецькою Надією Степанівною. 
Діти співали, жартували, ворожили, грали в ігри, пригощали присутніх варениками і пампушками.
Ой, Андрію, Андрієнку,
Даруй мені надієчку.
Скажи мені, Андрієнку,
Ой чи любить Василечко, 
Ой чи любить, чи кохає,
Чи давно вже другу має.
Чи давно вже іншу має,
Мене, бідну, забуває
Покотись лишень колечко,
Скажи мені, Андрієнку,
Чи Василь, чи Миколечко,
Чи Степан, чи Михайлечко.
Андріївські вечорниці – це веселе і колоритне дійство, яке охоплює молодь і повертає нас до традицій наших предків.  Метою виховного заходу було познайомити учнів з давнім народним звичаєм проводити вечорниці та обряди ворожіння й кусання калити, виховувати любов і повагу до традицій рідного народу та української пісні, розвивати творчі акторські здібності учнів. Родзинкою свята став виступ батьків з давно забутими колядками.
Ожили на святі ігри і забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам’яті!

alt alt
 

А коса у дівчини заквітчана…

З давніх-давен коса дівчини вважалася найбільшою прикрасою. Сьогодні не часто зустрінеш дівчат із довгою косою, але вони все ж таки  є. І сучасні красуні плекають свої розкішні коси, як і їхні прабабусі, адже дівоча коса служить для накопичення життєвої сили, необхідної для здоров’я і духовного розвитку.
В Оброшинській ЗОШ ім. Лева Шанковського І-ІІІ ст. напередодні Андрія учні 6-7 класів провели захід «А коса у дівчини заквітчана», який підготувала педагог-організатор О.Б. Шимків. Ведучі свята Максим Рідкодуб та Надія Шимків представили 14 красунь-учасниць, які взяли участь у конкурсах «Знайомство» (діловий стиль), «Спортивний стиль», «Господинька» (національний стрій), «Вечірнє вбрання» (конкурс інтелектуалів).
Дівчатка демонстрували не тільки свою красу, інтелект, вміння гарно готувати, а й знання народних традицій та звичаїв: з яких квітів матері в давнину плели вінок для своїх доньок, що символізували стрічки, коли вперше заплітати косу, як доглядали за волоссям , які цілющі трави використовували для миття та споліскування волосся.
Журі у складі заступника директора з ВР Л.І. Дмитрик, завідувача бібліотекою В.В. Щерби, голови батьківського комітету О.М. Рідкодуб, спонсора конкурсу О.В. Курило належно оцінило конкурсанток і обрало «Міс розкішна коса» – Черник Діану, «Міс найдовша коса» – Світу Андріану, гран-прі виборола Крисько Андріана.
Глядачі брали активну участь у виборі «Міс глядацьких симпатій». Нею стала Якимович Соломія.  Британ Вікторія виборола титул «Міс діловий стиль», Назар Анна – «Міс ніжність», Занифіст Ілона – «Міс спортивний стиль», Васинчак Вікторія – «Міс чарівність», Гадзіцька Ольга – «Міс комунікабельність», Тимчишин  Соломія– «Міс грація», Сас Ірина – «Міс усмішка», Пристайко Анастасія –  «Міс інтелект»,  Верхола Зоряна – «Міс господинька»,  Гасюк Вікторія – «Міс щирість».   
Усі учасниці конкурсу отримали нагороди від спонсора п. Оксани Курило.
На святі панувала тепла атмосфера. Почесним гостем заходу була директор школи Л.В. Антонів. Підтримати конкурсанток прийшли учні школи, вчителі та батьки.
Юлія Данилиха, 
президент шкільного парламенту


alt alt

 

СВЯТО ГЕРОЇВ

І знову, в котрий це вже раз

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом’янути славний час,

Коли в офіру Батьківшині

Себе принесли кращі з нас!

11 грудня 2016 року в Народному домі с.Борщовичі відбувся урочистий захід «СВЯТО ГЕРОЇВ», присвячений 25-річчю Збройних сил України, і тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах, цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя!

Захід, на який були запрошені учасники АТО та їхні родини,  було проведено вчителями і учнями Борщовицького НВК на високому професійному і емоційному рівні. Адже ця тема для всіх українців була і є в усі часи надзвичайно болюча. На святі були присутні, як зазай, сільський голова Соколовський П. А., настоятель Храму Пресвятої Трійці Духнич І. Й., директор школи Васьків І. М. та жителі Борщович.

Діти приготували для гостей вітальні листівки і солодкі подарунки, виготовлені своїми руками.

alt alt

Нововведення ЗНО-2016 р.
Нормативна база:
Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти (затверджено постановою Кабміну 25.08.2004 №1095, в редакції постанови Кабміну від 08.07.2015 №533);
Накази Міністерства освіти і науки України:
• від 30.12.2014 №1547 «Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти»…;
• від 14.09.2015 № 923 “Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання…” ;
• від 16.09.2015 № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році»…;
• від 15.10.2015  №1085 «Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2016 році»…;
• від 05.11.2015 №1143 “Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання…” ;
Інструкція про звільнення від проходження ДПА учнів ЗНЗ за станом здоров’я (наказ МОН, МОЗ від 01.02.2013 №72/78 (+Перелік захворювань, які можуть бути підставою для звільнення від ДПА;
Наказ МОН від 16.09.2015 № 940.
ДПА випускників ЗНЗ ІІІ ступеня буде проведено з 05 по 30 травня 2016 року з трьох предметів:
- української мови (у формі зовнішнього незалежного оцінювання); 
- математики або історії України (у формі ЗНО, на вибір учня, незалежно від профілю навчального закладу);
05.05.2016 та 11.05.2016 (або 13.05.2016) – ЗНО (ДПА) для усіх випускників ЗНЗ
-  результат у 12-бальній шкалі отримають усі учасники (до 31.05);
- результат у шкалі 100-200 отримають ті, хто пройде поріг «не склав/склав».
Учасник, який не подолає поріг з української мови і літератури, до ЗНО у червні не допускається  (п.27 Порядку проведення…).
Умови прийому до ВНЗ у 2016 р.:
- Прийматимуть сертифікати лише 2016 р.;
- Затверджено новий перелік галузей і спеціальностей;
- ВНЗ самостійно формують перелік предметів, із яких потрібно пройти ЗНО, визначають вагові коефіцієнти, профільні предмети (на один напрям підготовки в різних ВНЗ можуть вимагати результати ЗНО з різних предметів);
- Обов’язковий конкурсний предмет - українська мова і література;
- Правила прийому до ВНЗ оприлюднені на сайтах з 15.12.2015;
- Кожен абітурієнт може подати не більше 15 заяв, не більше, як на 5 спеціальностей (на бюджет);
- Кількість заяв на платну форму навчання не обмежується  (р.VI п.1 Умов прийому).
 
Діти України за мир
Сьогодні кожен громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. І це в особливий спосіб роблять діти, виборюючи мир творчістю. Це єдина зброя, яка в них є.
Школярі Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів організували конкурс “Діти за мир, за єдину Україну”,який провели другого жовтня. Учні усіх класів з великою радістю виконали усі завдання, поставлені перед ними: намалювали малюнки, читали вірші,співали пісні. Старшокласники створили відео – ролики “Діти за мир.”А також учні разом із місцевими волонтерами зібрали теплий одяг, забавки, канцелярське приладдя, художню літературу для дітей- біженців з АТО.
 
Робота відділу освіти за 2014 рік 
У 2014-2015 навчальному році в районі функціонує 66 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 10 загальноосвітніх шкіл І ступеня, 26 – І-ІІ ступенів, 30 – І-ІІІ ступенів та 9 НВК. Середня наповнюваність учнів становить 17,4% (середня в області – 18,26).
Серед них 10 навчально – виховних комплексів: 4  - НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» та 6 НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». У районі позашкільну освіту представляють  Центр дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацька спортивна школа “Юність”.
В районі забезпечено збереження мережі дошкільних закладів - 24 ДНЗ. На даний час дошкільною освітою охоплено 2376 дітей. Проте проблема щодо забезпечення дітям рівного доступу до якісної дошкільної освіти залишається нагальною. Так, спостерігається перевантаження груп у функціонуючих дитячих садках. На 100 місць претендують 139 малюків, існує черга  з  влаштування  дітей  у дошкільні навчальні заклади.  На  жаль,  є  села,  де  взагалі  відсутні  дитячі  садки.  Тому  повністю задовольнити освітні запити сільської громади в дошкільній освіті немає можливості. Середній відсоток охоплення дітей дошкільною освітою в районі – 70 %.
Набули поширення варіативні форми здобуття дошкільної освіти. На базі 26 загальноосвітніх шкіл організовано роботу 29 дошкільних груп із короткотривалим режимом перебування, у яких дошкільною освітою охоплено 236  дітей. У Центрі дитячої та юнацької творчості організовано роботу школи «Малюк», у якій займається 56 дітей-п’ятирічок. Навчально-освітній  процес  у ДНЗ району здійснюють  203 педагогічні працівники, з яких  49,2% мають  вищу освіту, а   50,8%  - середню  спеціальну.
У 2014-2015 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 10821 учень. З них – 139 дітей з особливими освітніми потребами. Індивідуальною формою навчання охоплено 31 дитину: 10 учнів 1-4 класів та 21 учень 5-11 класів. Навчально-освітній процес у ЗНЗ району здійснюють 1347 педагогів. У 2014-2015 до місць навчання підвозились 712 дитини 11 автобусами, потребують довезення 1108 учнів, а також є потреба в оновленні автобусів.
Загальноосвітні навчальні заклади району забезпечені  44 навчально-комп’ютерними комплексами, 10 мультимедійними комплексами та 33 проекторами. Усі школи І-ІІІ ступенів та 10 шкіл І-ІІ ступенів підключені до мережі Інтернет. Проблема у підключенні через малу швидкість Інтернету, що не дає ефективно використати його в навчальному процесі. 98% учителів району пройшли курси «Майкрософт» чи «Інтел». У всіх школах І-ІІІ ст. та І-ІІ ст. працюють електронні пошти. У 40 школах створено сайти чи блоги шкіл. Загальноосвітні навчальні заклади забезпечені підручниками  для учнів 2-х та 5-х класів на 100%. 
У школах району створюються сприятливі умови для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями: 56 шкіл  частково обладнано елементами безперешкодного доступу дітям – інвалідам до приміщень та класних кімнат,  встановлено пандус до приміщення Пустомитівської ЗОШ № 1. 
Для учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з малозабезпечених сімей організовано безкоштовне гаряче харчування, які здійснюють приватні підприємці. У 51 школі організовано гаряче харчування, а в 15 школах харчування здійснюється буфетною продукцією через відсутність у них шкільних їдалень. 90% учнів охоплено всіма видами харчування. Середня його вартість становить 7 грн. 
З метою належної підготовки і проведення оздоровчої літньої кампанії у 2014 році в 45 школах району працювали пришкільні оздоровчі табори з денним перебуванням, в яких оздоровлено 6397 дітей. Усі учні пільгових категорій були залучені до відпочинку. Оздоровлення учнів ДЮСШ проводилось за кошти батьків (6 осіб) та за бюджетні (28 осіб). Залучено у туристичних походах історичними місцями 75 осіб. 
З метою підготовки навчальних закладів   до нового 2014/2015 навчального року та до роботи в осіньо-зимовий період  виконані наступні роботи:
- проведено навчання операторів котелень та відповідальних за газове господарство; 
- завершено прочистку димових та венталяційних каналів;
- завершено поточні ремонти котлів у котельнях Оброшинської та Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- завершено поточний  ремонт санвузлів Підбірцівської ЗОШ та ремонт Сердицької ЗОШ у зв´язку з реорганізацією у НВК;
- виконано пуско-налагоджувальні роботи автоматики котлів у 27 котельнях шкіл, виконано ремонт системи опалення та завершується гідрохімічна промивка системи опалення Солонківської ЗОШ;
- оплачено та завезено 70 тон вугілля на суму 92,9 тис. грн.
- розпочато заміну віконних блоків на металопластикові в Щирецькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та реконструкцію котельні (заміна котлів) в Борщовицькому НВК.
- за спонсорські кошти замінено 7 віконних блоків у Гаївській ЗОШ, 1 віконний блок у Звенигородській ЗОШ, 4 у Городиславицькій ЗОШ, 10 вікон спортзалу Підберізцівського НВК, 5 Старосільської ЗОШ, 4 віконних блоки та 5 дверей у Пустомитівській ЗОШ №2, 2 віконних блоки у Шоломинській ЗОШ, 4 дверей Сердицької ЗОШ, 1 вхідні двері Чорнушовицького НВК, виконано ремонт фасаду Верхньобілківської ЗОШ, встановлено 10 дверей в Оброшинській ЗОШ, 1 двері в Зимноводівській №2, 2 дверей в Семенівській ЗОШ, 3 дверей в Щирецькій ЗОШ №1, 1 двері в Нижньобілківській, ремонт санвузлів Ямпільської  та Звенигородської ЗОШ.
Частково замінено підлогу в Старосільській ЗОШ (60 м.кв.), Соколівському НВК (28 м.кв.), Чишківській ЗОШ (20 м.кв.), Ланівській ЗОШ (15 м.кв.), у спортивних залах Сокільницької ЗОШ (27 м.кв) та Пикуловицького НВК (100 м.кв.);
- проведено ремонт корпусу №3 Сокільницької ЗОШ; 
- проведено ремонт печей у Дмитрівській та Щирецькій №2 ЗОШ;
- відремонтовано: актові зали Милятичівської ЗОШ та Щирецької ЗОШ №2, спортивний зал Зубрянського НВК, гімнастичний зал Раковецької ЗОШ;
- проведено ремонти системи водопостачання та каналізування у Милятичівській ЗОШ, Миклашівському НВК та харчоблоці Старосільської ЗОШ;
- проведено ремонт фасаду Верхньобілківської ЗОШ;
- проведено ремонт даху корпусу №4 Верхньобілківської ЗОШ та даху котельні Чижиківської ЗОШ.
Відділ освіти брав участь у обласному Конкурсі мікропроектів, переможцями якого стали наступні мікропроекти:
- поточний ремонт (заміна вікон) Пустомитівського ДНЗ №3,
- створення НВК з відкриттям однієї групи в приміщенні Сердицької ЗОШ,
- відкриття двох груп у діючому Пустомитівському ДНЗ №1,
- відкриття групи в діючому Щирецькому ДНЗ №2.
У зв´язку з відсутністю коштів будівництво Наварійської ЗОШ,  Містківського ДНЗ, Зубрянського НДЗ, Пасіки-Зубрицького ДНЗ, Старосільського ДНЗ, реконструкція з добудовою Годовицької ЗОШ та добудова Будьківської ЗОШ не проводиться.