Освіта
В ШКОЛІ ВЕРТЕП
Чи задумувалися ви над тим, що таке вертеп, що означає він, який глибинний зміст він несе? Тож, пропонуємо зануритися у містерію Різдвяного вертепу.
Вертепце молитовне прославлення Бога через театральне дійство, яке представляє Різдвяну містерію. Саме слово “вертеп” означає печеру, ясла, у яких був народжений Ісус Христос. Одна з найкращих оздоб Різдвавертепні дійства. Не зважаючи на занепад старих традицій, вертепи залишаються улюбленими формами мистецького вираження різдвяної радості. Цетеатр, у якому тимчасово акторами стають усі охочі. Цедійство, яке відображає дитячу щирість та зрілу віру. Вертепце своєрідний простір, якого не торкається час. Це одна з найкращих різдвяних традицій, яку ми зберігаємо з року в рік.
Учні 6 класу показали гарне вертепне дійство в стінах рідної школи. Здавна люди з вірою, надією та повагою ставилися до таких «віщунів» добра і щастя. Тож, юні колядники щиро виспівували свої вірші-молитви, прославляючи Господа і бажаючи усім любові, гармонії та усіх життєвих благ. Так, першими вклонитися втіленому Богові прийшли пастухи, яких сповістив Ангел. За нимиволхви (східні мудреці), які дізналися про диво з появи на небі незвичайної зірки, названої Вифлеємською.  А завершилася вистава традиційними колядками і різдвяним привітанням  – «Христос народився! Славімо його!».
Не забули й про  молитву за захисників рідної землі, які в окопах мерзнуть на війні,  та тих, які відійшли у вічність.
Коли вночі у дім, квартиру, хату
Прийде Різдво, ялинка і вогні -
Згадай хоч на хвилину про солдата, 
Який в окопі мерзне на війні. 
 
Який своє Різдво зустріне в полі
Під кулі свист і вітру коляду…
Хай спогад твій йому тамує болі, 
Хай щира згадка піднімає дух, 
 
Бо в цьогорічнім році щастя й туга
Змішались в датах, цифрах, іменах…
Яке ж Різдво без батька, сина, друга…
Які ж свята, коли іде війна. 
 
І в час, коли годинник цокне в тиші
Й по вінця буде келих. Щастя… сміх…
Не говори тостів хвалебно-пишних, 
А помолись за мертвих і живих. 
 
Коли ти сядеш за різдвяний стіл, 
Щоби спожити ці дари Господні, 
Згадай за тих, хто в люту заметіль
Орду московську стримує на Сході
 
Молись за них і їхніх матерів, 
Чия кутя окроплена сльозами, 
За діточок, що звуть своїх батьків, 
Припавши до заплаканої мами. 
 
Прохай у Бога ворога спинить, 
Щоби він «Гради» замовчати змусив, 
І воїни відчули б хоч на мить
Великий день Народження Ісуса.
alt alt

На різдвяних канікулах

Під час зимових канікул учні 9-го класу Наварійської ЗОШ І-ІІ ст. здійснили краєзнавчу екскурсію у м.Львів, де відвідали „Різдвяний ярмарок” в дерев’яних будиночках – першою асоціацією, яка з’являється у людей при згадці Львова під час Різдва. Традиційний ярмарок – на зразок тих, які працюють у найбільших містах Європи. 220 модульних дерев’яних будиночків, кожен із яких прикрашений святковими атрибутами та світловою ілюмінацією. Учні мали змогу вивчити та роздивитись гастрономічну та сувенірну продукцію, виготовлену руками наших народних майстрів із традиційними різдвяними елементами. Діти оцінили красу головної ялинки Львівщини, скуштували традиційні смаколики та відчули святковий настій наступаючих різдвяних свят, у їхніх серцях залишилися приємні спогади про поїздку у м.Львів. 
Екскурсія проходила під супроводом класного керівника Кози М.І., педагога-організатора Гамар Л.Д. та психолога Клима С.В.. 

alt
Новий рік, Різдво, канікули! Очікування дива і казки – ось найяскравіші прикмети святкової зими для кожної дитини. А ще – ялинка. Незвичайна, прикрашена цікавими іграшками, солодощами, ангелятами.
Найкрасивіша  ялинка цього року у дітей спільноти «Віра і Світло» церкви Успіння  Пресвятої Богородиці м. Пустомити. Волонтери (учні Пустомитівської ЗОШ № 1, Семенівської ЗОШ, Пустомитівської ЗОШ №2, працівники районної ПМПК)  приготували для дітей з особливими освітніми  потребами незвичайні ялинкові прикраси. Кожен випік солодкі коржики у вигляді зірочок, метеликів, сердечок та інших фігурок, а  також подбав по солодкий декор для своїх прикрас.  А 4 січня під час незвичного майстер-класу усі разом прикрашали солодощі і дарували їх ялиночці та один одному. Є на нашій ялинці черепашки і рибки, квіточки та яблучка, зірочки і місяці. 
Довго в кімнатах катехитичної школи лунали колядки, віншування та дитячий сміх. Це діти, сповнені духом Різдва, бажали один одному та усім  нам веселих свят, миру, тепла і розуміння.  
Різдвяна зірка на небо вийде, 
Малий Ісусик до діток прийде. 
Малий Ісусик – Божа Дитинка. 
Буде Святвечір, буде ялинка,
Буде колядка в кожній хатині -  
Настане втіха на Україні.
Христос Рождається! – Славімо Його!

alt alt
Новий 2017 рік «Новорічна казка»
В Кротошинській ЗОШ І – ІІІ ступенів були організовані новорічні святкові заходи для учнів, вчителів та батьків школи, які принесли новорічне диво в життя всіх учасників.
28 грудня була проведена новорічна програма для початкових класів, яка складалася з інсценізованої новорічної казки, яку підготувала Шимечко Л.П. – вчитель 1 класу. Неповторні новорічні костюми, артистизм учасників та дитяча зацікавленість зробила дійство новорічною казкою на якій вручав подарунки сам Дід Мороз зі Снігурочкою.
29 грудня відбулося новорічне свято для старшокласників яке організувало учнівське самоврядування. Учні підготували чудову новорічну виставу «Попелюшка». Невпізнанними були король, принц, принцеси. Глядачі тепло вітали учасників оплесками. 
Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно,  адже всі люди в душі є мрійниками.

altaltalt
                                                                                         Завуч з виховної роботи
                                                                                                  Качмарек Н.І.
 
28 грудня відбулося урочисте святкування 30-річного ювілею Звенигородської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні і педагогічний колектив підготували святковий концерт «З Різдвом у серці»
Старшокласники під керівництвом педагога-організатора Зінчин М.Б. показали усім присутнім чудову виставу «Ніч перед Різдвом», учні середньої школи  (керівники: Устенна Н.М., Хомин О.М.) - «Вертепне дійство», молодші школярі засіяли житом і пшеницею на добрий початок Нового року в житті школи та кожного зокрема. Усіх порадували також чарівні пісні у виконанні фольклорно-етнографічного ансамблю «Берегиня» (керівник Кірничук В. С.) та веселі танці танцювального ансамблю «Дзвіночок» (керівники: Олійник Р.А та Дребота А.М.).  
Розділити радість небуденної події прибула велика кількість поважних гостей, серед яких перший директор Звенигородської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ферштей Василь Васильович, голова Звенигородської сільської ради Толопко Наталія Андріївна, депутат районної ради Читайло Степан Степанович, директор музичної школи Даньківський І.І. та духовні отці парохії. 
Багато чи мало – 30 років? Начебто вже не одне покоління випускників, а з іншого боку -  багато ще попереду. Кожна школа має свою історію і перспективу. 
Під час свята директор школи Морикишка Марія Богданівна презентувала гостям Літопис Звенигородської школи від найдавніших часів і до сьогодні.
«Наша школа може гордитися і своїми випускниками, і висококваліфікованими педагогами, і спортивними й інтелектуальними успіхами школярів, – зазначає директор Марія Морикишка. – Але для вдосконалення, повірте, завжди роботи вистачає...». 
Сьогодні в нас велике свято,
Сьогодні школи ювілей!
Вже 30 років вона радо
Стрічає вчителів, батьків, дітей. 
Школа не може бути простою будівлею, яку достатньо басити чи знати про її існування. Це – справжній храм знань, у якому має вирувати цікаве і захоплююче життя. І саме учні й учителі перетворюють звичайну будівлю на особливий — вируючий, шумний, але добрий будинок, де з кожним роком одні стають розумнішими, інші — мудрішими і всі разом — ближчими й ріднішими один з одним.
   altalt alt  
Ми ідемо до Вас з колядою
Новий рік. Різдвяна ніч. На землю спускається справжнє диво. За вікном чути святкові колядки, чарівні дзвіночки вертепу… До Зимноводівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 з колядою завітали учні 3-Б класу разом з класним керівником Онишко Л. Р. Діти з великою любов’ю відтворили дійство Різдвяної ночі.  До господарів дому завітали дівчатка-ангели, які сповістили дивну новину. Прийшли колядники з цікавими розповідями, легендами, привітаннями. Персонажами вертепу були царі, пастушки, цигани, коза, чортик… Вчитель залучила до дійства також учнів 7-Б класу (господар і господиня), що дуже здружило школярів. 
Особливого шарму заходу надали чудові декорації: хата, ялинка, дідух, по-різдвяному накритий стіл, пампушки… Значну допомогу в організації свята надали батьки. 
Усіх присутніх господарі пригостили смачними пампухами. А на завершення святково прозвучала коляда. 
alt alt alt
Проект РУП Мурованської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Моя допомога воїну АТО»
Напружена ситуація в нашій країні вимагає рішучих дій від дорослих, та не залишила байдужими дитячі серця. Рада учнівської Палати нашої школи розробила проект «Моя допомога воїну АТО».
Діти спільно з батьками збирають теплі речі, ліки, консервацію, засоби гігієни, солодощі та багато інших потрібних речей. Молодші школярі виготовляють листівки, пишуть листи в зону АТО.
Усвідомлення школярами того, що великі справи починаються із маленьких вчинків, призводить не лише до конкретних дій, але й до набуття позитивного досвіду громадської співучасті.
Зараз, саме зараз, ми повинні показати свою підтримку тим, хто не бачить ні сну, ні відпочинку. Тим, хто кожен день чує свист куль і снарядів, бачить смерть своїх друзів. Лише відчуваючи нашу підтримку, вони продовжують боротьбу, бо знають, що за ними стоїть народ України. У цей період, коли Україна відзначає Різдвяні свята, воїни змушені боронити її від загарбника. Наша невеличка підтримка і добрі слова додають їм сил і вселяють віру у перемогу над ворогом.
26 грудня 2016 року гостинці для воїнів ми передали депутату Львівської обласної ради Уляні Дорош, яка повезе їх у зону бойових дій.

altaltalt
 
Учні Мурованської ЗОШ у ролі Святого Миколая «Миколай приходить до кожного»
Наближаються свята, час коли найбільше хочеться уваги і тепла. Час для маленьких чудес і добрих діл.  
На засіданні Пустомитівського районного учнівського парламенту учні вирішили завітати із подарунками від Святого Миколая у Львівський геріатричний пансіонат.
В будинок пристарілих найчастіше попадають ті, хто на якомусь життєвому етапі лишився без близьких людей, в кого якимось чином перервався зв’язок з родиною. Літні, як діти. Вони так само щиро вміють радіти і так само потребують особливої уваги.
23 грудня 2016 року п’ять шкіл Пустомитівського району (Мурованська, Семенівська, Чишківська, Старосілька ЗОШ та Ставчанський НВК) відвідали самотніх бабусь і дідусів. Діти підготували невеличкі подарунки для стареньких, кошти на які кожен збирав у своїй школі.
Від Мурованської ЗОШ представниками Святого Миколая були: педагог-організатор Борух Мар’яна Едвардівна, Сільник Соломія (учениця 10 класу), Капустяк Христина та Дем’ян Юля (учениці 6 класу).
Солодкі подарунки, невеличкий концерт та святкова атмосфера – усе, аби подарувати радість стареньким.
Діти робили усе, аби бабусі і дідусі почували себе як вдома та повірили у зимове диво.

alt alt
«Дівчина з косою, як трава з росою»
Грудень приносить нам багато чудових народних свят. З метою виховання у молодших школярів почуття прекрасного, естетичних та етичних норм поведінки вчителі 2-А та 2-Б класів Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст. Кузь О.Ф. та Микитка С.А. зробили спробу повернути в життя один призабутий звичай – вшанування дівочої коси.
На виховному заході, методоб’єднанні вчителів початкових класів були присутні Хома Н.Л. (Сердицький НВК) та Ригель Б.Б. (Дмитрівська ЗОШ І-ІІст.), батьки другокласників.
Розпущене, вільне волосся, прикрашене віночком було ознакою безтурботного життя дівчаток. Багато віршів про дівочі коси читали хлопчики Панчишин Маркіян, Кузів Назар, Кійко Мирослав, Гула Станіслав, Терлецький Віталій, Митник Дмитро, Вовк Давид, Зубрицький Тарас, Костіков Олександр, Панас Назарій; розповідали разом з дівчатами прислів’я і приказки Мельниченко Іван, Білий Степан, Герич Олександр, Гавриш Андрій, Збудовський Максим, Каськів Віктор, Думас Данило, Теліщак Назарій.
Ступинець Роман, Кінзерський Кирило, Мисько Олег розповідали, які квіти і стрічки вплітають до кіс дівчата. 
Дівчатка презентували себе, танцювали, робили зачіски лялькам, а на екрані вчитель інформатики Войцеховська-Штаблава А.М. демонструвала зачіски з кіс стародавні та сучасні. 
Горбачевська Христина, Мозоль Настя, Колосівська Вікторія, Луців Яна, Онишко Дарина, Тибінка Інесса, Фітьо Ірина, Гринів Марія-Зоряна, Базилів Анна-Ліза давали поради, що робити, щоб волосся було здоровим і красивим. Цими порадами можуть скористатися і мами. Хома Олеся розповіла про звичай прикрашати голову квітами. Мозоль Анастасія підкреслила, що чим дорослішою ставала дівчина, тим ретельніше вона доглядала своє волосся.
Власницею найдовшої коси стала гостя свята, учениця 3 класу Олексієнко Євгенія, друге місце у першокласниці Пеприк Ірини, а третє місце розділили Вовчанська Христина, учениця 2-Б класу, та Горак Віталіна, учениця 4 класу.
Усі присутні і гості, і батьки, і діти переконалися, що коси дівочі – це справді гарно і дуже сучасно.
Разом з батьками учні співали українські народні пісні. І діти, і батьки були одягнені у вишиванки, від розмаїття кольорів  і вишивок додавалося святкового настрою. 
Директор школи Пижик Г.М. подякувала організаторам, учням 2-А і 2-Б класів, батькам і гостям за таке чудове свято.
Сподіваємося, що після цього свята у нашій школі побільшає дівчат з розкішними косами.

alt alt
 
Кузь О.Ф.,
 вчитель початкових класів Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст..
 
Профорієнтаційна екскурсія у SoftServe
Наприкінці минулого тижня учні 9-11 класів Ямпільського НВК разом з класними керівниками здійснили досить цікаву і неординарну екскурсію в ІТ-компанію SoftServe, а саме у головний офіс компанії, що знаходиться на вулиці Садовій у Львові. 
SoftServe - це найбільша глобальна IT-компанія з українським корінням, яка спеціалізується  на розробці програмного забезпечення та консультаційних послугах. З 1993 року SoftServe постачає нові продукти на ринок, допомагає бізнесові інноваційно розвиватися. Компанія співпрацює і з великими світовими корпораціями, і з перспективними стартапами. Їхні офіси представлені у всіх куточках світу, а розробницькі центри розміщені у Центральній і Східній Європі (8 країн, 28 найбільших міст). 
Біля входу нас зустріла приємна молода дівчина Таня, представник відділу управління персоналом, яка і провела нам екскурсію. Спочатку нас запросили до конференцзалу, де ми познайомились і переглянули презентацію про саму компанію. Далі мали змогу поставити запитання, які нас зацікавили. Після цього екскурсовод показала нам весь офіс. Учнів захопила тепла, невимушена і дуже приємна атмосфера, яка там панує. 
Одна з найголовніших цінностей компанії – її працівники. Тут їх поважають, мотивують, піклуються і, звичайно, цінують. Кожен офіс облаштований сучасними спортзалами, вишуканими конференцзалами, затишними кімнатами відпочинку. Нас з учнями вразив простір, який візуально збільшується за рахунок прозорих скляних стін і дверей. 
Мета нашої поїздки - підвищити мотивацію учнів старших класів до навчання. Адже для того, щоб працювати в такій успішній компанії, треба насамперед добре вчитися, багато читати, вивчати іноземні мови і, звичайно, мати велике бажання розвиватись як особистість. Вважаємо, що частково нам вдалось досягти поставленої мети, оскільки наші учні ще довго обговорювали цю поїздку і ділились враженнями від побаченого та почутого. А ми, учителі, бажаємо своїм учням у майбутньому стати співробітниками такої компанії, втілити у життя свої мрії, професійні амбіції. І тоді наша місія буде остаточно виконана. Завдячуємо нашій випускниці Кошик Оленці у сприянні в організації екскурсії.

alt alt
О.В. Пясецька, Г.І. Петрів
класоводи 9 і 10 класів
 

Подарунки воїнам АТО

Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Воїнам потрібні увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей.
Свою увагу, тепло і підтримку в цей складний час дарують захисникам Вітчизни і учні Зимноводівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. До Дня Св. Миколая діти написали воїнам АТО листи, намалювали малюнки, власноруч виготовили обереги, разом з батьками підготували подарунки. Волонтери с. Зимна Вода передадуть усі зібрані речі нашим захисникам. Тепло дитячих сердець зігріватиме їх у холодні зимові вечори. 
alt alt
 

"Права людини - над усе!"

9 грудня в Підберізцівському НВК І-ІІІ ступенів Пустомитівського району відбулася конференція, присвячена Міжнародному дню прав людини. У ній брали участь учні 9 класу. 
На конференцію учні підготували проекти, у яких розглянули історію права, види свобод і обов'язків, а також  права громадянина України. Творчі групи підготували реферати, стінгазети, презентації. 
Мета цієї конференції - підготувати учнів до активного життя у правовій державі, де знання своїх прав, уміння їх реалізувати та захистити є нормою для кожної людини.
 Вчитель правознавства Піта Н.Ю.


alt alt

Зустріч з волонтерами та учасниками бойових дій у зоні АТО

14 грудня 2016 року з метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни у Підберізцівському НВК І-ІІІ ступенів відбулася зустріч з волонтерами та учасниками бойових дій в зоні АТО. 
«Діти будьте сильними фізично і духовно, - сказав Коробка Юрій Васильович – учасник бойових дій в Афганістані , - саме такі потрібні нашому народові сьогодні». Учні сиділи й з надією у серці слухали розповіді волонтера  Павлюка Володимира та бійця із зони бойових дій, водія БМТ Юрія  і заступника начальника польової комендатури Розвадовського Петра. Думки тривожили серце. І згадалася історія України, її народу, війни, захист неньки України. Що допомогло їм вистояти, боротися, перемагати. Так, сила духу, в першу чергу. Але, звичайно, любов до України, прагнення захистити її національну гідність.
Та чи вистоять наші бійці без допомоги волонтерів? Звичайно, ні. Саме волонтери стали цією опорою в порятунку. Вони допомогли зрозуміти: в єдності наша сила. Учні передають хлопцям листи зі словами подяки за захист Батьківщини, зібрану допомогу -2051 гривень та прохання якнайскоріше живими і здоровими повертатися додому з перемогою. 

alt alt
Педагог-організатор Довгошия Н.В.
 

Тиждень англійської мови

З 12 по 16 грудня в Звенигородській ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя англійської мови Олійник І.В. пройшов тиждень англійської мови. Наш девіз: «Language is the key to the heart of people». Мова – ключ до серця людей. 
Знати іноземну мову важливо для кожного в умовах сьогодення. Англійська мова відкриває великі можливості і перспективи. Тому важливо зацікавити учнів до її вивчення. 
Маленькі школярі взяли участь в веселому конкурсі «The ABC party”, розучували англійські вірші, римівки, пісні. Старшокласники підготували проекти англійською мовою: «Christmas», «English language». Незабутнім для всіх став день Шекпіра: конкурс читання поезії та сонетів Шекпіра англійською мовою, розв’язування кросворду «Ромео та Джульєта», а в підсумку перегляд відеофільму.


alt alt

 

МИ ПИШАЄМОСЯ ВАМИ

«Цими днями, а саме 6 грудня, ми відзначали славну 25-ту річницю Збройних Сил України.
Це  -  свято чоловіків, юнаків,які відслужили в армії, і тих, хто про це тільки мріє. Ми раді вітати на нашому святі односельчан, які були учасниками АТО, а сьогодні завітали до нашої школи, щоб розповісти про військові будні» -  з такими словами звернувся директор Ямпільського НВК Дума М.І. до усіх присутніх в актовому залі.
Ведучі учні свята зробили невеликий екскурс у минуле нашої армії.
Важким і тернистим був шлях із сивої давнини і до сьогоднішніх днів. Протягом віків численні вороги, ніби змовившись, тільки те й робили, що шматували українські простори, серце і душу України. Починаючи з князів і закінчуючи сьогоденням,воїни забезпечують мир, спокій та злагоду.
Учні з захопленням слухали пісні, які прозвучали у виконанні ансамблю хлопців, а також дуету Борчук А. та Періг А. та сольний номер Переворської О., а ще читали власну поезію учні 7 класу.
Після закінчення концертної програми, яку підготовила педагог-організатор Кінаш Галина Володимирівна, до школярів звернулися учасники АТО Цолта В. та Білавчук П. Вони розказали про будні військової служби.
А ще учні ставили багато запитань, цікавилися побутом солдатів на передовій, видами зброї, якими користувалися в АТО.
Надзвичайно хвилюючі враження залишилися в школярів та вчителів після закінчення виховного заходу. І ми віримо, що маючи таких захисників, наше українське небо буде мирним і безхмарним.
Україно моя!
Ти не вправі тих хлопців забути, -
Їх стежки пролягли, 
Наче зморшки, до твого чола.
Побратими мої! 
Ви не вправі тих хлопців забути,
Бо жива Україна, і правда на світі жива.

alt alt
 

Команда переможців

Команда учнів Ставчанського НВК, очолювана вчителем історії та правознавства  Колодій Ольгою Іванівною, успішно виступила у ІІ турі всеукраїнської олімпіади з історії та правознавства.

Зокрема, Панахид Іванна, учениця 11 класу, стала переможцем серед учнів 11 класу з правознавства і зайняла ІІ місце з історії.
Учениця 10 класу  Панахид Олена стала переможцем олімпіади з правознавства та друге місце з історії.
Учениця 9 класу Жолдак Богдана зайняла друге місце на олімпіаді з правознавства.
Вітаємо призерів та бажаємо нових перемог!!! 
alt alt

 

«Мойсей в гуцульській свиті»

«Іван Франко – могуча сила…»  – такими словами розпочався виховний захід «Мойсей в гуцульській свиті» в Оброшинській ЗОШ, присвячений 160-річчю від дня народження письменника-патріота. Учні 9-Б класу разом з учителем української мови та літератури Л.І. Дмитрик та класним керівником О.В. Магалою підготували дійство, щоб ще раз вклонитися Каменяреві за його подвижницьку працю і поступ у виборюванні незалежності України.
Ведучі Діана Бойко та Владислав Гук розповідали про важливі моменти життя Івана Франка : сім’ю, дитинство, навчання, боротьбу, творчість, арешт, кохання…
Учні декламували вірші поета. Звучали пісні «Човен», «Чого являєшся мені у сні?», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Ой де тая стежечка», які виконували Марія Витрикуш, Іринка Багрій, Марія Сас, Йосип Цимбала, Миколка Матола, Юстина Мотрук під супровід гітаристів Тараса Снєди та Володимира Семанишина.
Наприкінці свята прозвучала пісня «Не пора, не пора, не пора» у виконанні всіх учасників заходу. Заступник директора з ВР Дмитрик  Л.І. закликала глядачів читати  твори Великого Каменяра та виконувати його заповіт «Нам пора для України жить».
Ірина Карп’юк,
учениця 9-Б класу

alt alt

 

13 грудня – День святого Андрія Первозванного

Це передноворічне свято відзначається ще з часів Русі. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові і доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу. Напередодні свята зазвичай проводили андріївські вечорниці. Відбулися вони і в Сороки-Львівській ЗОШ І-ІІ ступенів Пустомитівського району Львівської області. Чудовий виступ підготували учні 2 класу з класним керівником П’ясецькою Надією Степанівною. 
Діти співали, жартували, ворожили, грали в ігри, пригощали присутніх варениками і пампушками.
Ой, Андрію, Андрієнку,
Даруй мені надієчку.
Скажи мені, Андрієнку,
Ой чи любить Василечко, 
Ой чи любить, чи кохає,
Чи давно вже другу має.
Чи давно вже іншу має,
Мене, бідну, забуває
Покотись лишень колечко,
Скажи мені, Андрієнку,
Чи Василь, чи Миколечко,
Чи Степан, чи Михайлечко.
Андріївські вечорниці – це веселе і колоритне дійство, яке охоплює молодь і повертає нас до традицій наших предків.  Метою виховного заходу було познайомити учнів з давнім народним звичаєм проводити вечорниці та обряди ворожіння й кусання калити, виховувати любов і повагу до традицій рідного народу та української пісні, розвивати творчі акторські здібності учнів. Родзинкою свята став виступ батьків з давно забутими колядками.
Ожили на святі ігри і забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам’яті!

alt alt
 

А коса у дівчини заквітчана…

З давніх-давен коса дівчини вважалася найбільшою прикрасою. Сьогодні не часто зустрінеш дівчат із довгою косою, але вони все ж таки  є. І сучасні красуні плекають свої розкішні коси, як і їхні прабабусі, адже дівоча коса служить для накопичення життєвої сили, необхідної для здоров’я і духовного розвитку.
В Оброшинській ЗОШ ім. Лева Шанковського І-ІІІ ст. напередодні Андрія учні 6-7 класів провели захід «А коса у дівчини заквітчана», який підготувала педагог-організатор О.Б. Шимків. Ведучі свята Максим Рідкодуб та Надія Шимків представили 14 красунь-учасниць, які взяли участь у конкурсах «Знайомство» (діловий стиль), «Спортивний стиль», «Господинька» (національний стрій), «Вечірнє вбрання» (конкурс інтелектуалів).
Дівчатка демонстрували не тільки свою красу, інтелект, вміння гарно готувати, а й знання народних традицій та звичаїв: з яких квітів матері в давнину плели вінок для своїх доньок, що символізували стрічки, коли вперше заплітати косу, як доглядали за волоссям , які цілющі трави використовували для миття та споліскування волосся.
Журі у складі заступника директора з ВР Л.І. Дмитрик, завідувача бібліотекою В.В. Щерби, голови батьківського комітету О.М. Рідкодуб, спонсора конкурсу О.В. Курило належно оцінило конкурсанток і обрало «Міс розкішна коса» – Черник Діану, «Міс найдовша коса» – Світу Андріану, гран-прі виборола Крисько Андріана.
Глядачі брали активну участь у виборі «Міс глядацьких симпатій». Нею стала Якимович Соломія.  Британ Вікторія виборола титул «Міс діловий стиль», Назар Анна – «Міс ніжність», Занифіст Ілона – «Міс спортивний стиль», Васинчак Вікторія – «Міс чарівність», Гадзіцька Ольга – «Міс комунікабельність», Тимчишин  Соломія– «Міс грація», Сас Ірина – «Міс усмішка», Пристайко Анастасія –  «Міс інтелект»,  Верхола Зоряна – «Міс господинька»,  Гасюк Вікторія – «Міс щирість».   
Усі учасниці конкурсу отримали нагороди від спонсора п. Оксани Курило.
На святі панувала тепла атмосфера. Почесним гостем заходу була директор школи Л.В. Антонів. Підтримати конкурсанток прийшли учні школи, вчителі та батьки.
Юлія Данилиха, 
президент шкільного парламенту


alt alt

 

СВЯТО ГЕРОЇВ

І знову, в котрий це вже раз

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом’янути славний час,

Коли в офіру Батьківшині

Себе принесли кращі з нас!

11 грудня 2016 року в Народному домі с.Борщовичі відбувся урочистий захід «СВЯТО ГЕРОЇВ», присвячений 25-річчю Збройних сил України, і тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах, цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя!

Захід, на який були запрошені учасники АТО та їхні родини,  було проведено вчителями і учнями Борщовицького НВК на високому професійному і емоційному рівні. Адже ця тема для всіх українців була і є в усі часи надзвичайно болюча. На святі були присутні, як зазай, сільський голова Соколовський П. А., настоятель Храму Пресвятої Трійці Духнич І. Й., директор школи Васьків І. М. та жителі Борщович.

Діти приготували для гостей вітальні листівки і солодкі подарунки, виготовлені своїми руками.

alt alt

Нововведення ЗНО-2016 р.
Нормативна база:
Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти (затверджено постановою Кабміну 25.08.2004 №1095, в редакції постанови Кабміну від 08.07.2015 №533);
Накази Міністерства освіти і науки України:
• від 30.12.2014 №1547 «Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти»…;
• від 14.09.2015 № 923 “Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання…” ;
• від 16.09.2015 № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році»…;
• від 15.10.2015  №1085 «Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2016 році»…;
• від 05.11.2015 №1143 “Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання…” ;
Інструкція про звільнення від проходження ДПА учнів ЗНЗ за станом здоров’я (наказ МОН, МОЗ від 01.02.2013 №72/78 (+Перелік захворювань, які можуть бути підставою для звільнення від ДПА;
Наказ МОН від 16.09.2015 № 940.
ДПА випускників ЗНЗ ІІІ ступеня буде проведено з 05 по 30 травня 2016 року з трьох предметів:
- української мови (у формі зовнішнього незалежного оцінювання); 
- математики або історії України (у формі ЗНО, на вибір учня, незалежно від профілю навчального закладу);
05.05.2016 та 11.05.2016 (або 13.05.2016) – ЗНО (ДПА) для усіх випускників ЗНЗ
-  результат у 12-бальній шкалі отримають усі учасники (до 31.05);
- результат у шкалі 100-200 отримають ті, хто пройде поріг «не склав/склав».
Учасник, який не подолає поріг з української мови і літератури, до ЗНО у червні не допускається  (п.27 Порядку проведення…).
Умови прийому до ВНЗ у 2016 р.:
- Прийматимуть сертифікати лише 2016 р.;
- Затверджено новий перелік галузей і спеціальностей;
- ВНЗ самостійно формують перелік предметів, із яких потрібно пройти ЗНО, визначають вагові коефіцієнти, профільні предмети (на один напрям підготовки в різних ВНЗ можуть вимагати результати ЗНО з різних предметів);
- Обов’язковий конкурсний предмет - українська мова і література;
- Правила прийому до ВНЗ оприлюднені на сайтах з 15.12.2015;
- Кожен абітурієнт може подати не більше 15 заяв, не більше, як на 5 спеціальностей (на бюджет);
- Кількість заяв на платну форму навчання не обмежується  (р.VI п.1 Умов прийому).
 
Діти України за мир
Сьогодні кожен громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. І це в особливий спосіб роблять діти, виборюючи мир творчістю. Це єдина зброя, яка в них є.
Школярі Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів організували конкурс “Діти за мир, за єдину Україну”,який провели другого жовтня. Учні усіх класів з великою радістю виконали усі завдання, поставлені перед ними: намалювали малюнки, читали вірші,співали пісні. Старшокласники створили відео – ролики “Діти за мир.”А також учні разом із місцевими волонтерами зібрали теплий одяг, забавки, канцелярське приладдя, художню літературу для дітей- біженців з АТО.
 
Робота відділу освіти за 2014 рік 
У 2014-2015 навчальному році в районі функціонує 66 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 10 загальноосвітніх шкіл І ступеня, 26 – І-ІІ ступенів, 30 – І-ІІІ ступенів та 9 НВК. Середня наповнюваність учнів становить 17,4% (середня в області – 18,26).
Серед них 10 навчально – виховних комплексів: 4  - НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» та 6 НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». У районі позашкільну освіту представляють  Центр дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацька спортивна школа “Юність”.
В районі забезпечено збереження мережі дошкільних закладів - 24 ДНЗ. На даний час дошкільною освітою охоплено 2376 дітей. Проте проблема щодо забезпечення дітям рівного доступу до якісної дошкільної освіти залишається нагальною. Так, спостерігається перевантаження груп у функціонуючих дитячих садках. На 100 місць претендують 139 малюків, існує черга  з  влаштування  дітей  у дошкільні навчальні заклади.  На  жаль,  є  села,  де  взагалі  відсутні  дитячі  садки.  Тому  повністю задовольнити освітні запити сільської громади в дошкільній освіті немає можливості. Середній відсоток охоплення дітей дошкільною освітою в районі – 70 %.
Набули поширення варіативні форми здобуття дошкільної освіти. На базі 26 загальноосвітніх шкіл організовано роботу 29 дошкільних груп із короткотривалим режимом перебування, у яких дошкільною освітою охоплено 236  дітей. У Центрі дитячої та юнацької творчості організовано роботу школи «Малюк», у якій займається 56 дітей-п’ятирічок. Навчально-освітній  процес  у ДНЗ району здійснюють  203 педагогічні працівники, з яких  49,2% мають  вищу освіту, а   50,8%  - середню  спеціальну.
У 2014-2015 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 10821 учень. З них – 139 дітей з особливими освітніми потребами. Індивідуальною формою навчання охоплено 31 дитину: 10 учнів 1-4 класів та 21 учень 5-11 класів. Навчально-освітній процес у ЗНЗ району здійснюють 1347 педагогів. У 2014-2015 до місць навчання підвозились 712 дитини 11 автобусами, потребують довезення 1108 учнів, а також є потреба в оновленні автобусів.
Загальноосвітні навчальні заклади району забезпечені  44 навчально-комп’ютерними комплексами, 10 мультимедійними комплексами та 33 проекторами. Усі школи І-ІІІ ступенів та 10 шкіл І-ІІ ступенів підключені до мережі Інтернет. Проблема у підключенні через малу швидкість Інтернету, що не дає ефективно використати його в навчальному процесі. 98% учителів району пройшли курси «Майкрософт» чи «Інтел». У всіх школах І-ІІІ ст. та І-ІІ ст. працюють електронні пошти. У 40 школах створено сайти чи блоги шкіл. Загальноосвітні навчальні заклади забезпечені підручниками  для учнів 2-х та 5-х класів на 100%. 
У школах району створюються сприятливі умови для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями: 56 шкіл  частково обладнано елементами безперешкодного доступу дітям – інвалідам до приміщень та класних кімнат,  встановлено пандус до приміщення Пустомитівської ЗОШ № 1. 
Для учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з малозабезпечених сімей організовано безкоштовне гаряче харчування, які здійснюють приватні підприємці. У 51 школі організовано гаряче харчування, а в 15 школах харчування здійснюється буфетною продукцією через відсутність у них шкільних їдалень. 90% учнів охоплено всіма видами харчування. Середня його вартість становить 7 грн. 
З метою належної підготовки і проведення оздоровчої літньої кампанії у 2014 році в 45 школах району працювали пришкільні оздоровчі табори з денним перебуванням, в яких оздоровлено 6397 дітей. Усі учні пільгових категорій були залучені до відпочинку. Оздоровлення учнів ДЮСШ проводилось за кошти батьків (6 осіб) та за бюджетні (28 осіб). Залучено у туристичних походах історичними місцями 75 осіб. 
З метою підготовки навчальних закладів   до нового 2014/2015 навчального року та до роботи в осіньо-зимовий період  виконані наступні роботи:
- проведено навчання операторів котелень та відповідальних за газове господарство; 
- завершено прочистку димових та венталяційних каналів;
- завершено поточні ремонти котлів у котельнях Оброшинської та Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- завершено поточний  ремонт санвузлів Підбірцівської ЗОШ та ремонт Сердицької ЗОШ у зв´язку з реорганізацією у НВК;
- виконано пуско-налагоджувальні роботи автоматики котлів у 27 котельнях шкіл, виконано ремонт системи опалення та завершується гідрохімічна промивка системи опалення Солонківської ЗОШ;
- оплачено та завезено 70 тон вугілля на суму 92,9 тис. грн.
- розпочато заміну віконних блоків на металопластикові в Щирецькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та реконструкцію котельні (заміна котлів) в Борщовицькому НВК.
- за спонсорські кошти замінено 7 віконних блоків у Гаївській ЗОШ, 1 віконний блок у Звенигородській ЗОШ, 4 у Городиславицькій ЗОШ, 10 вікон спортзалу Підберізцівського НВК, 5 Старосільської ЗОШ, 4 віконних блоки та 5 дверей у Пустомитівській ЗОШ №2, 2 віконних блоки у Шоломинській ЗОШ, 4 дверей Сердицької ЗОШ, 1 вхідні двері Чорнушовицького НВК, виконано ремонт фасаду Верхньобілківської ЗОШ, встановлено 10 дверей в Оброшинській ЗОШ, 1 двері в Зимноводівській №2, 2 дверей в Семенівській ЗОШ, 3 дверей в Щирецькій ЗОШ №1, 1 двері в Нижньобілківській, ремонт санвузлів Ямпільської  та Звенигородської ЗОШ.
Частково замінено підлогу в Старосільській ЗОШ (60 м.кв.), Соколівському НВК (28 м.кв.), Чишківській ЗОШ (20 м.кв.), Ланівській ЗОШ (15 м.кв.), у спортивних залах Сокільницької ЗОШ (27 м.кв) та Пикуловицького НВК (100 м.кв.);
- проведено ремонт корпусу №3 Сокільницької ЗОШ; 
- проведено ремонт печей у Дмитрівській та Щирецькій №2 ЗОШ;
- відремонтовано: актові зали Милятичівської ЗОШ та Щирецької ЗОШ №2, спортивний зал Зубрянського НВК, гімнастичний зал Раковецької ЗОШ;
- проведено ремонти системи водопостачання та каналізування у Милятичівській ЗОШ, Миклашівському НВК та харчоблоці Старосільської ЗОШ;
- проведено ремонт фасаду Верхньобілківської ЗОШ;
- проведено ремонт даху корпусу №4 Верхньобілківської ЗОШ та даху котельні Чижиківської ЗОШ.
Відділ освіти брав участь у обласному Конкурсі мікропроектів, переможцями якого стали наступні мікропроекти:
- поточний ремонт (заміна вікон) Пустомитівського ДНЗ №3,
- створення НВК з відкриттям однієї групи в приміщенні Сердицької ЗОШ,
- відкриття двох груп у діючому Пустомитівському ДНЗ №1,
- відкриття групи в діючому Щирецькому ДНЗ №2.
У зв´язку з відсутністю коштів будівництво Наварійської ЗОШ,  Містківського ДНЗ, Зубрянського НДЗ, Пасіки-Зубрицького ДНЗ, Старосільського ДНЗ, реконструкція з добудовою Годовицької ЗОШ та добудова Будьківської ЗОШ не проводиться.